Toitumisnõustaja koolitus

Uued teadmised ja oskused toitumisvaldkonnas –
1 AASTAGA!

Kvaliteedimärgised

Panusta iseenda ja ühiskonna tervisesse ning tule õpi toitumisnõustajaks!

Õpi veebis või kontaktõppes

Meie kiire elutempoga maailmas on mugavus sageli toitumisest tähtsam. Kiirtoidukohad, magusad snäkid ja töödeldud toidud on muutunud meie toitumise tavapäraseks osaks. Sealjuures on teada tõde, et inimese organismi heaolu sõltub väga palju sellest, milline on meie toit ja toitumine.

Toitumisalase info vastuolulisus ja rohkus  aga võib sageli tekitada meis suurt segadust. Seda olulisemaks on muutunud toitumisnõustaja roll ja elukutse ühiskonnas. Toitumisnõustaja on enamat, kui toitumiskava koostaja või info jagaja. Ta on justkui omamoodi kangelane, kes teeb maailmast parema koha, juhatades inimesi tervislikuma toitumise suunas, aidates neil samm-sammult paremaid toitumisharjumusi kujundada ja inforägastikus orienteeruda. 

Tule aita sinagi luua tervemat Eestit ja jätkusuutlikumat maailma!

Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja koolituselt saad oskused, mis aitavad sinul endal, perel või klientidel luua paremaid elustiilivalikuid ja tõstavad sinu väärtust tööturul.
Saadud teadmised võimaldavad alustada päris uut karjääri toitumisnõustajana või täiendavad sinu praegust eriala. See on sinu võimalus aidata inimestel teha paremaid toiduvalikuid ja panustada ühiskonna tervissesse!

Mida koolituselt saad ja õpid?

Mida toitumisnõustaja koolituselt saad ja õpid
Miks õppida toitumisnõustajaks

Miks õppida toitumisnõustajaks?

Kellele ja miks koolitus on mõeldud?

TOITUMISNÕUSTAJA ÕPE on mõeldud neile, kes soovivad omandada täiesti uue eriala või saada lisateadmisi ja oskusi senisele erialale lisaks.

Koolitus sobib suurepäraselt täiendama näiteks (personaal)treeneri, koka, toitlustaja, tervisejuhi, pereõe või mõne muu tervise valdkonnas töötava spetsialisti igapäevatööd.  Aga sobib ka enda või pere tervise toetamisest huvitatud tervisehuvilisele või karjäärimuutjale, sest saadud teadmised võimaldavad alustada ka päris uut karjääri toitumisnõustajana. 

Loe pikemat ülevaadet, kelle jaoks ja kuidas toitumisnõustaja teadmised kasuks tulevad.

Koolitajad

Intervjuud toitumisnõustaja õppe koolitajatega

Toitumisnõustaja koolitusel käsitletavad teemad

Koolitusel käsitletavad teemad

Kas soovid TOITUMISNÕUSTAJA õpet tutvustavat videosalvestust?

Videos räägime lähemalt õppe sisust, õppekavast, üldisest korraldusest ja toitumisnõustaja rollist laiemalt. Jäta siia oma meiliaadress, kuhu saadame sulle video.

Vilistlaste tagasiside ja kogemuslood

Radi Tegova
Play Video
Play Video
Play Video

Õppevormi kirjeldus

Rahvatervise Akadeemias on võimalik toitumisnõustaja koolitus läbida nii kontaktõppes, kui ka veebiõppes (erinevad grupid). Mõlemal juhul on õppe maht 650 akadeemilist tundi, millest 214 tundi on auditoorset tööd ja 436 tundi iseseisvat tööd.  Õpe kestab ühe aasta ja toimub tsükliõppena 2-4 õppepäeval kuus (N-L, vastavalt graafikule). Koolituspäevad algavad kell  10:00 ja lõpevad 17:30 (sh sirutuspausid ja pikem lõuna kell 13:15 – 14:15).

Õppekava koostamise aluseks on toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard.

Koolitus koosneb teoreetilisest ning praktilisest õppest. Teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks on õppe e-keskkonnas testid. Teooria osas antakse ülevaade toitumisest, anatoomiast, biokeemiast ja paljust muust, mis toitumisega seotud. Praktilised koolituspäevad annavad võimaluse ise proovida motiveeriva intervjueerimise tehnikaid ning annab läbi harjutuste võimaluse nõustamispsühholoogia teadmisi omandada. Praktilise õppe jooksul läbitakse soovi korral ka nõustamispraktika, mida toetab juhendaja. See on võimalus saadud teadmisi kohe ka praktiseerida päris inimeste peal ning seeläbi kasvatada enesekindlust ja soovi korral tulevikus juba iseseisvalt nõustajana töötada.

Kontaktõpe toimub Tallinnas Rahvatervise Akadeemia koolitusruumides (Väike-Paala 1, 11415 Tallinn), kus on olemas kööginurk kohvipauside tegemiseks ja võimalus kasutada toimivat internetiühendust. 

Veebiõpe toimub veebikeskkonnas Zoom. Veebiõppes on oluline mikrofoni ning kaamera kasutamise võimalust.

Koolituse hind

Järgmised koolitused

13. lend

Veebiõpe

alustas 26.01.2024

14. lend

Kontaktõpe

alustab 22.08.2024

15. lend

Veebiõpe

alustab 24.01.2025

Maarja Jansen

Tekkis küsimus?

Koolitusjuht Maarja vastab hea meelega sinu küsimustele.
maarja@rahvatervis.ee
+372 5558 3805

Miks tulla õppima Rahvatervise Akadeemiasse?

Vaatame inimest kui tervikut

Inimese keha ja meel on omavahelises seoses ning inimest mõjutavad nii sisemised, kui ka välimised tegurid.

Kliendikeskne lähenemine

Õpetame märkama kliendi sisemisi ressursse ja seda, kuidas leida ning tugevdada kliendi oma sisemist motivatsiooni (motiveeriv intervjueerimine).

Tõenduspõhine info

Anname edasi infot, mis on läbi põhjalike teadusuuringute tõestatud ja ei baseeru kõhutundel. Õpetame, kuidas hankida ja töödelda tõenduspõhist informatsiooni.

Iseseisev kliendinõustamise praktika

Koolituse jooksul on sul võimalus läbi viia mitmeid klientide nõustamisi ning saada tuge ja supervisiooni juhendajalt. See annab sulle hea kogemuse ja kasvatab enesekindlust nõustajana.

Anname sulle kaasa mitmeid töövahendeid

Kalkulaatorid, juhendid ja mallid, mis lihtsutavad toitumisnõustaja igapäevatööd.

Õppekava on pidevas arengus

Õppijate tagasiside ning toitumisvaldkonna muutused on heaks sisendiks õppekava järjepidevale täiendamisele.

Valikuvõimalus

Õpi veebiõppe grupis või kontaktõppes.

Hoolime keskkonnast

Seetõttu on õppekavas ka keskkonnateadliku toitumise osa.

Igat õppemoodulit annab oma valdkonna spetsialist

Ehk kokku 28+ koolitajat. Me ei saa kõigest kõike teada ja just seepärast oleme appi kutsunud oma valdkonna petsialistid, kes on süvitsi uurinud teemasid, mis just nende silmad särama paneb.

Õppepuhkuse võimalus

Töötajatel ja ametnikel on õpingute ajal õigus kasutada õppepuhkust (TäKS), selleks väljastame sulle vastava tõendi (küsi lisa koolitusjuhilt).

Paindlikkus

Vahel on nii, et kõik ei lähe täpselt selliselt nagu plaanitud, siis leiame koos lahenduse, anna sellest vaid meile teada!

Kogukond

Sul on koolituse algusest peale ligipääs privaatsele Facebooki grupile, kus teiste õppijatega mõtteid vahetada ja osa saada põnevatest veebinaridest. Lisaks toimuvad meie koolitusruumides regulaarselt ka kogukonna üritused, kus on võimalus kohtuda põnevate esinejate ja mõttekaaslastega. Ning muidugi imetoredad grupikaaslased, kellega koos saab teha põnevaid grupitöid ning oma rõõme ja muresid jagada.

Scroll to Top