Blogi

Eestis, kus terviseteadlikkus kasvab ja inimesed otsivad üha enam viise, kuidas parandada oma toitumist ja elustiili, on toitumisnõustajate roll muutumas üha olulisemaks. …

Kevadväsimus on iga-aastane väljakutse paljudele, tuues endaga kaasa energiapuuduse ja unisevõitu olemise. Kuigi meditsiinilise diagnoosina kevadväsimust ei tunta, peegeldab see organismi reaktsiooni …

Me teame, et täisteravili, pähklid ja kaunviljad on väga väärtuslikud ja tervislikud toiduained, mis sisaldavad meile vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Selleks, et …

Toitumise olulisus spordis on iseenesestmõistetav ning seda kinnitab ka inimeste kasvav huvi ja teadlikkus. Sportlane, kes usub toitumise mõjusse saavutusvõime tõstmisel ja …

Viirushaiguste hooajal kipume pikemalt juurdlemata uskuma immuunsust tugevdavate preparaatide, eliksiiride ja pulbrite reklaamlauseid. Piisab paari sotsiaalmeediapostituse nägemisest ning oleme valmis kulutama suuri …

Küsimus, kas toitumisnõustajate turg on üleküllastunud, on loomulik ja oluline. Eriti neile, kes kaaluvad karjääri toitumisnõustajana või soovivad täiendada oma teadmisi toitumisvaldkonnas. …

Meie suureks rõõmuks leiab mitmete edumeelsete ettevõtete kontoritest ka kööginurga, mis annab alust arvata, et töötajate heaolu, tervist ja kehasõbralikku elustiili hinnatakse …

Meie alateadvusesse on justkui sisse programmeeritud, et 1. jaanuaril algab uus elu ning aasta esimestel nädalatel on paljudel väga kõrge motivatsioon oma …

Kiired päevad võivad vajada kiireid lahendusi ning müsli- või energiabatoon tundub olevat üks sellistest võimalustest. Nagu nimigi ütleb, on see energia andmiseks. …

Pühadeaegne ülesöömine – paratamatus või teadlik valik? Pühad on kohe käes, kodud on valdavalt juba jõuluehteis, kingitusedki varakult valmis ostetud. Pühade ajal …

Kaaludes karjäärimuutust või soovides omandada täiendavaid teadmisi toitumisvaldkonnas, on oluline õpinguteks valida sobiv kool. Hästi läbimõeldud otsus tagab selle, et panustatud aeg …

Kui plaanid karjäärimuutust või lisateadmiste omandamist tervisevaldkonnas, siis  toitumisnõustaja eriala on üks võimalus, kust alustada. Nõudlus toitumisnõustajate järele aina kasvab, sest üha …

Tasakaalustatud täisväärtuslik toit on sünergiline segu nii mikro-  kui makrokomponentidest. Kusjuures peaaegu ükski neist komponentidest ei tööta organismis üksi ega eraldi, vaid …

Tänapäeva kiire elutempo tõttu on hea olla ettevalmistunud kiireteks ja toitvateks vahepaladeks. Üheks suurepäraseks valikuks on müslibatoonid, mis pakuvad külluslikku energiat ja …

Taimsed valguallikad väärivad kohta meie taldrikul. Keskkonna perspektiivist on taimsete valguallikate mõju kordades väiksem võrreldes loomsete valguallikatega (näiteks herne süsiniku jalajälg on …

Kooliaasta algusega on vanematel ning lastelgi uue rutiini ja kõikvõimaliku logistika paika loksumisega omajagu tegemist. Laste pikad koolipäevad koos trennide ja huviringidega …

Rasedus on paljudele naistele imeline periood, täis põnevust ja ootusärevust. Ent lisaks beebiootusele võivad paljud naised kogeda ka raseduse levinuimat kõrvalmõju, milleks …

Veebiavarustest ja raamaturiiulitelt võib leida väga palju informatsiooni tervisliku toitumise kohta. Toitumisvaldkonna info üleküllus võib olla segadust tekitav ja keeruline nii tervisehuvilisele, …

Tehisintellekt ehk AI (Artificial Intelligence) on üks kiiremini arenevaid tehnoloogiavaldkondi, mis leiab järjest rohkem rakendust erinevates eluvaldkondades. Julgeme väita, et selle aasta …

Me kõik soovime, et lapsed oleks uutele toitudele ja maitsetele avatud ning võtaks need lihtsasti omaks. Ometigi kuuleb sageli vanemaid kurtmas, et …

Oleme jõudnud ajahetke, kus enam ei tule kellelegi üllatuseks info liigse kehakaaluga inimeste osakaalu tõusust Eestis. Teistest haiguslikest seisunditest rääkimata. Tervise Arengu …

Elustiilist tingitud tervisemuredest on räägitud aastaid. Suurenevad ülekaalunäitajad ja tasakaalust väljas toidueelistused, vähene liikumine ning suurenenud vaimse tervise mured ei tule üllatusena …

Tipust Topini 2023. Veedad eeloleva nädalavahetuse Munamäelt Piritani joostes? Siin on sulle meelespea, mille järgimine aitab muuta teekonna läbimise veelgi nauditavamaks. ÜLDISED …

Kuidas teha kindlaks, et tegu on sportlasele ohutu toidulisandiga? Sporditoitu valides tuleks jälgida toote märgistust ning antidopingureeglite vastu eksimise riski vähendamiseks valida …

Sportlase töövahend on tema keha, mille seisundist sõltub resultaat. Üldjuhul on sportlase eesmärk saavutada optimaalne tulemus, mistõttu tuleb oma keha eest hoolitseda. …

“Sa pead toituma tervislikult. Kuula enda keha,” kõlavad rasedatele antavad soovitused. Aga kui mu keha ütleb, et ta vajab magusat? Kas siis …

Aasta oodatuim maastikurattasõit Lõuna-Eesti kuplite vahel on taaskord kätte jõudmas – Tartu Rattamaraton! Selleks, et saaksid 21-, 40- või 89-kilomeetri pikkust spordipidu …

IRONMAN TALLINN Kauaoodatud suursündmus –  Tallinna Ironman – on ukse ees. Suurel hulgal tööd on ettevalmistuse näol tehtud, nüüd on aeg spordipidu …

Energiageelid on sporditoitumise maastikul sagedasti küsimusi tekitav teema. Suur valik erinevaid geele teeb orienteerumise üsna keeruliseks, mistõttu heidame seekordses postituses valgust just …

Beebiootus on eriline ja muutusterohke periood. Lisaks uue olukorraga harjumisele tuleb erilist tähelepanu pöörata ka tervise eest hoolitsemisele. Väga olulist rolli mängib …

Saavutussporti toetavat toitumist seostatakse sageli toidulisandite tarbimisega. Suur roll on selles sporditoidu turul, mille turuväärtus oli 2020. aastal 44,77 triljonit USD. Lisaks …

Olles ühe korra juba sünnitanud ja beebi esimesi eluaastaid näinud möödumas, oli teist last ootama jäädes hirm teadmatuse ees olematu. Kuna kõik …

Tänases ärevas maailmas on ilmselt paratamatu, et muremõtted aina painavad ja stressihormoonid  võtavad võimust. Kui ärevust tekitavaid hetki tekib järjepidevalt ja stressifoon …

Sügise saabudes saame rõõmustada ka järjest valmivate marjade üle. Astelpaju (Hippophae rhamnoides) on üks kuldne pärl meie maal. Nimelt on nendes pigem …

Mitmed iseenesest mõistetavad praktilised oskused on tänaseks jõudnud kooliprogrammi – näiteks jagatakse teadmisi, kuidas õigesti hingata ja luua rahulikku meelt (Vaikuseminutid), kuidas …

Ärevuse kogemine on elu paratamatu ja normaalne osa, küsimata vanust ning selleks sobivaimat aega. Oleme kõik seda mõnes eluetapis kogenud lühemal või …

Kas inimene mõjutab kliimat? Kliima soojenemisest on räägitud aastakümneid. Aktivistid on teemale igal võimalusel tähelepanu tõmmanud, kuni Rootsi koolitüdruk Greta Thunberg osutus …

Sportlase söömiskäitumine on teema, millest palju ei räägita. Siiski, aina enam rullub avalikkuse ette lugusid, kus sportlaste eduka karjääri varjus on peidus …

70% meie immuunsüsteemist asub seedekulglas ning seetõttu on oluline pöörata tähelepanu soolestiku tervisele. Varasemalt oleme rääkinud hapendatud toitude kasulikkusest, kuna just võimalikult …

Scroll to Top