Hommikusöök – tegusa päeva ja hea vormi alustala

Hommikusöök

Meie alateadvusesse on justkui sisse programmeeritud, et 1. jaanuaril algab uus elu ning aasta esimestel nädalatel on paljudel väga kõrge motivatsioon oma tervist ja vormi paremaks muuta. Tihti näeme aga seda, et silmnähtavaid muutusi tahetakse saavutada väga kiiresti ning võetakse korraga ette liiga suur amps. Nagu öeldakse, suur tükk ajab suu lõhki ja paraku jäävad liiga ambitsioonikad programmid kahjuks peagi pooleli. Selleks, et motivatsioon püsiks ja sa tõesti ka soovitud tulemusteni jõuaksid, tasub seada realistlikud eesmärgid ning hakata uusi harjumusi väikeste sammudena kujundama. Heaks alguseks oma toidulaua korrigeerimisel on alustuseks ette võtta hommikusöök.

Hommikusöök loob aluse tegusale päevale

Nii nagu me trepist läheme üles aste astme kaupa, tasub ka toitumise osas muudatusi ette võtta väikeste sammudena. Selle asemel, et kogu päevamenüüs täielik restart teha, võid alustuseks paika panna hommikusöögid. Üks korralik hommikueine on nii tegusa päeva kui ka hea vormi alustala.

Pakume sulle omalt poolt välja kuus hommikusöögi retsepti, mis on sobiva portsjoni suurusega ning igati täisväärtuslikud ning tasakaalustatud. Kõik retseptid on koostatud selliselt, et need annavad 500 kcal ning makrotoitained on sobivas vahekorras. Vastavalt päevasele energiavajadusele sobib istuva eluviisiga naisterahvale kenasti üks portsjon, mehed võiksid süüa pigem 1.5 kordse koguse. Valikus on nii puder, võileib, smuuti, müsli kui ka puding, nii et loodetavasti leiad ka sina endale midagi meelepärast.

Hakates sööma korralikku hommikusööki võid juba paari nädala pärast tunda end energilisema ja produktiivsemana. Proovi meie retseptid järele ning seejärel saad edasi tegeleda juba järgmiste toidukordadega. Nii jõuad samm sammult ideaalse, tervist toetava päevamenüüni.

HOMMIKUSÖÖGI RETSEPTID:

Kaerahelbepuder muna ja seemnetega
Kaerahelbepuder
Bircher müsli
Bircher müsli
Singi-juustuvõileib
Klassikaline singi-juustuvõileib
Jõulune mandli-kinoapuder
Jõulune mandli-kinoapuder
Marjasmuuti
Marjasmuuti keefiriga
Tšiiapuding
Tšiiapuding

Autorist

Rahvatervise Akadeemia

Rahvatervise Akadeemia

Rahvatervise Akadeemiast leiad oma ala professionaalid, kellelt saad toimivad ja praktilised teadmised, kuidas tagada vaimne ja füüsiline heaolu, püsida terve, ennetada haigusi ja leida tee terviseni.
Jaga postitust

Artiklid samast kategooriast

Kevadväsimus

Kuidas leevendada kevadväsimust?

Kevadväsimus on iga-aastane väljakutse paljudele, tuues endaga kaasa energiapuuduse ja unisevõitu olemise. Kuigi meditsiinilise diagnoosina kevadväsimust ei tunta, peegeldab see organismi reaktsiooni pika talve jooksul

Immuunsüsteemi tugevdamine toiduga

Immuunsüsteemi tugevdamine – supertoit

Viirushaiguste hooajal kipume pikemalt juurdlemata uskuma immuunsust tugevdavate preparaatide, eliksiiride ja pulbrite reklaamlauseid. Piisab paari sotsiaalmeediapostituse nägemisest ning oleme valmis kulutama suuri summasid toodetele, mis

Liitu Rahvatervise Akadeemia meililistiga

Saadame sulle aeg-ajalt nippe ja inspiratsiooni toitumisest, liikumisest ja vaimsest tervisest.

Scroll to Top