Toitumisnõustaja õpe – kellele ja miks?

Kellele sobib toitumisnoustaja õpe?

Veebiavarustest ja raamaturiiulitelt võib leida väga palju informatsiooni tervisliku toitumise kohta. Toitumisvaldkonna info üleküllus võib olla segadust tekitav ja keeruline nii tervisehuvilisele, kui ka spetsialistile. Et ennast või kliente paremate elustiili valikute juures toetada, on hea olla kursis uuema ja teaduspõhise teabega. Toitumisnõustaja õppest saabki just sellised teadmised, millega toitumismaailma avarustes paremini orienteeruda. Saa teada, kellele sobib toitumisnõustaja õpe ning avasta uusi võimalusi, kuidas maailma veelgi enam muutust luua.

Kellele sobib toitumisnõustaja õpe?

Toitumisnõustaja koolitus on mõeldud inimestele, kes soovivad saada kontsentreeritud ja teaduspõhist informatsiooni toitumise ja tervislike eluviiside kohta.

Siin on mõned näited, kellele toitumisnõustaja õpe sobib:

  • Tervisliku toitumise huviline (tervisehuviline)

Inimene, kes tahab end tõenduspõhise infoga kurssi viia ja teha nii enda kui pere jaoks teadlikumaid toiduvalikuid (oma teekonnast toitumisnõustaja õppeni räägib lühivideos Angelika Randjärv).

  • Fitness- ja tervisetreener, personaaltreener

Paljud fitness-, tervise- ja personaaltreenerid täiendavad oma oskusi toitumisnõustaja õppega, et pakkuda oma klientidele terviklikumat lähenemist tervise ja kehakaalu saavutamisel (oma kogemusloo õpingutest räägib lühikeses videos personaaltreener Piret Lauk).

  • Tervishoiutöötaja, kooliõde

Toitumisnõustaja koolitus on sobiv arstidele, õdedele ja teistele tervishoiutöötajatele, kes soovivad oma patsientidele pakkuda paremat nõustamist ja toetust seoses toitumisega (oma kogemust jagab videoklipis pereõde Kristina Karu).

  • Proviisor, farmatseut, toidukeemik

Klientide paremaks toetamiseks on toitumisnõustaja õppe teadmised kindlasti suureks abiks (oma lugu jagab keemik ja lektor Laine Parts).

  • Koolitaja, kodunduse õpetaja

Toitumisnõustaja õpe aitab koolitajatel ja õpetajatel saada paremaid teadmisi ja oskusi tervisliku toitumise valdkonnast, kujundades seeläbi tervislikumat kogukonda ning aidates toitumisõpet muuta praktilisemaks.

  • Tervise- ja toitumise äpi (rakenduse) esindaja

Teaduspõhine ja uuem info toitumise- ja tervisevaldkonnast võimaldab klientidele pakkuda terviklikumaid lahendusi (oma õpikogemusest räägib Fitlap.ee toitumisnõustaja Irina Tamme).

  • Tervisejuht, tervisedendaja, muu valdkonna terapeut (nt Hiina meditsiini terapeut, joogaõpetaja, massöör vm)

Õppe käigus omandatud praktiliste toitumisalaste teadmistega saab täiendada oma tööriistakasti ja veelgi paremini toetada klientide tervist (terapeut Radi Tegova kogemuslugu).

  • Toiduainetööstuse spetsialist, toidutehnoloog

Toitumisnõustaja õpe võib olla kasulik ka toiduainetööstuses töötavatele spetsialistidele, et mõista paremini toitumise ja tervisega seotud küsimusi (Kadri-Kristel Saagim’i ja TFTAK’i arendusjuhi Ene Viiard’i kogemuslugu).

  • Toidublogija, toidufotograaf, kokk, ajakirjanik

Kirglikule toiduvalmistajale, pildistajale või toidublogijale on see hea võimalus oma teadmisi ja oskusi toidu vallas süvendada ning tõsta konkurentsivõimet (oma kogemuslugu õpingutest jagavad toitumisnõustaja ja blogija Maria-Veski Raudkivi ja kokk Jaanus Puhk).

  • Inimesed, kes soovivad karjääri muuta

Kes on mõelnud teha karjäärimuutust ja liikuda toitumise- ja tervise valdkonda, on toitumisnõustaja õpe üks võimalus astuda samm selles suunas.

Toitumine on dünaamiline valdkond, kus teadusuuringud ja teadmised pidevalt uuenevad.
Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja õppe koolitajad on oma eriala eksperdid ja toovad õppijateni värskeimad teadmised ja info. Seeläbi säästad oluliselt aega ja ressurssi, mis kuluks ise erinevaid allikaid läbi lugedes. Seega sobib toitumisnõustaja koolitus kõigile, kes toitumis- ja tervise valdkonna vastu huvi või vajadust tunnevad.

Soovid olla kursis tõenduspõhiste toitumissoovitustega, omandada lisaeriala või teha karjääripööret?

Vaata rohkem informatsiooni toitumisnõustaja õppe programmi, koolitajate ning koolitusel osalemise kohta SIIT.

Autorist

Rahvatervise Akadeemia

Rahvatervise Akadeemia

Rahvatervise Akadeemiast leiad oma ala professionaalid, kellelt saad toimivad ja praktilised teadmised, kuidas tagada vaimne ja füüsiline heaolu, püsida terve, ennetada haigusi ja leida tee terviseni.
Jaga postitust

Artiklid samast kategooriast

Anne-Mai Küünemäe

Karjäärimuutja lugu – Anne-Mai Küünemäe

Rubriigis “Karjäärimuutja lood” jagame inspireerivaid lugusid inimestest, kes on teinud julge otsuse muuta oma senist eluteed, läbinud toitumisnõustaja koolituse ja alustanud uuelt lehelt. Uurime, milliseid

Liitu Rahvatervise Akadeemia meililistiga

Saadame sulle aeg-ajalt nippe ja inspiratsiooni toitumisest, liikumisest ja vaimsest tervisest.

Scroll to Top