Helena Väljaste

Helena Väljaste

Tutvustus

Helena Väljaste on psühholoog, teadveloleku õpetaja ja motiveeriva intervjueerimise treener, keda kütkestab vaimse tervise probleemide ennetamise ja hea vaimse vormi toetamise valdkond.

Helenal on Tallinna Ülikooli magistrikraad psühholoogias, spetsialiseerumisega nõustamisele, ning ta on täiendanud end erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (teadvelolek, enesesõbralikkus, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, pereteraapia jt). Helena töötab psühholoogina oma erapraksises “Meelerahu” ning koolitab motivatsiooni ja vaimse tervise teemadel. Helenal on koolitajana rikkalikult kogemusi nii avatud koolituste juhendamisest kui riigi- ja erasektori asutuste koolitamisest.

Helenal on 13-aastane isiklik kogemus teadveloleku (i.k. mindfulness) ja (enese)hoolivuse praktikate rakendamisest. Ta on sertifitseeritud teadveloleku õpetaja, kes on koolitanud ja nõustanud sel alal juba aastast 2012. Vaata lähemalt.

Samuti inspireerib teda motivatsiooni tugevdamise ja harjumuste muutmise valdkond. Motiveeriva intervjueerimise (MI) õpingud algasid Helenal 2011. aastal. MI treeneriks sai ta aastal 2013 ning ühtlasi õppis ta ka vedama motivastioonigruppe. Tema poolt pakutavad MI teenused on erinevad koolitused (sissejuhatus, algtase, kesktase, rakendaja koolitus, MI gruppides), isiklik motivatsiooninõustamine ja motivatsioonigrupid. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud motiveeriva intervjueerimise treener ning Rahvatervise Akadeemias viib ta MI koolitust läbi toitumisnõustaja õppes.

Helena Väljaste lööb kaasa MTÜ Vaikuseminutid ja MTÜ EMITA ridades.

Scroll to Top