Anneli Rätsep

Anneli Rätsep

Tutvustus

Anneli Rätsep on 1996. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning 2001. aastal perearsti erialaõppe. 2009. aastal kaitses ta doktorikraadi teemal „Teist tüüpi diabeedi käsitlus peremeditsiinis“.

Alates 2002. aastast on Anneli õpetanud Tartu Ülikoolis ning praegu töötab peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudis dotsendi ja vanemteadurina ning praktiseeriva perearstina Ülikooli Perearstikeskuses.

Anneli teadus- ja õppetöö on seotud krooniliste haigustega patsiendi käsitluse (diabeet, hüpertensioon, ülekaal), suhtlemise ja motiveeriva intervjueerimisega. Anneli on õppejõud Tartu Ülikooli e-kursusel „Toitumise seos haigustega ja toitumisalased ravijuhendid“ ning käsitleb toitumise teemat metaboolse sündroomi ja teist tüüpi diabeedi korral.

Motiveeriva intervjueerimise (MI) õpinguid alustas Anneli 2010. aastast ning MI treeneriks sai ta 2013. aastal ning on ka rahvusvahelise treenerite võrgustiku MINT liige. Anneli viib läbi motiveeriva intervjueerimise koolitusi (sissejuhatus, algtase, kesktase). Vaata lähemalt.

2010. aastast käesoleva ajani on Anneli Tervise Arengu Instituudiga koostöös viinud läbi erinevaid koolitusi:
* „Eluviisi muutusi motiveeriv intervjueerimine“,
* „Motiveeriv intervjueerimine toitumise ja füüsilise aktiivsuse teemal“,
* „Alkoholi liigtarvitamise varajane avastamine ja lühisekkumine“ meditsiinitöötajatele.

Scroll to Top