Toitumisterapeudi õpe
Toitumisnõustaja õppe jätkukoolitus – süvendatud ja haiguspuhused toitumisteadmised!

Panusta ühiskonna tervisesse ning tule jätka haridusteed toitumisterapeudi õppes!
Õpi veebis või kontaktõppes
Oled lõpetanud toitumisnõustaja õppe ja tahad oma teadmisi süvendada? Toitumisterapeudi õpe annab sulle võimaluse aidata kliente ja patsiente veelgi tõhusamalt, pakkudes süvitsi minevat toitumisteraapiat ja individuaalseid lahendusi tervise toetamiseks. Astudes järgmise sammu, avad uksed laiematele töövõimalustele tervisevaldkonnas.
Tule aita sinagi luua tervemat Eestit ja jätkusuutlikumat maailma!
Rahvatervise Akadeemia toitumisterapeudi õpe annab vajalikud teadmised ning oskused toitumisteraapia edukaks läbiviimiseks ja valmisoleku toitumisterapeut, tase 6, kutsekvalifikatsiooni taotlemiseks.
Mida koolituselt saad ja õpid?
Koolituse lõpetanud õppija:
- selgitab välja kliendi toitumuslikud probleemid ja individuaalsed vajadused, võttes arvesse tema tervislikku seisundit, käimasolevat ravi ja elustiili;
- kogub vajaminevat tõenduspõhist informatsiooni, analüüsib seda kriitiliselt ning rakendab saadud tulemusi oma tegevuses;
- annab tasakaalustatud ja tõenduspõhiseid toitumise soovitusi erinevate haigusseisundite korral ning koostab eridieete, toetamaks arsti poolt määratud ravi;
- püstitab koostöös kliendiga lühi- ja pikaajalised eesmärgid ning kasutab nende saavutamiseks ja kliendi toetamiseks sobivaid nõustamistehnikaid;
- koostab vastavalt seatud eesmärkidele sobiva toitumis- ja tegevuskava;
- hindab sekkumise tulemusi ja vajadusel korrigeerib toitumis- ning tegevuskava;
- analüüsib oma tööd toitumisterapeudina ja dokumenteerib oma töö, kasutades korrektset erialaterminoloogiat.


Miks õppida toitumisterapeudiks?
- Toit on tervise keskpunkt
- Info küllus ja vastuolulisus - loo selgus endale ja teistele
- Haiguste ennetamisel ja ravi toetamisel on toitumisel suur roll
- Loo muutust ja panusta ühiskonna tervisesse
- Oska toetada ennast ja lähedasi
Kellele ja miks koolitus on mõeldud?
TOITUMISTERAPEUDI ÕPE on mõeldud neile, kes on lõpetanud toitumisnõustaja õppe, soovivad omandada täiendavad teadmised ja lisaspetsialiseerumise toitumisterapeudi erialal ning pakkuda ka haiguspuhust toitumisnõustamist.
Õppe alustamise eelduseks on kõrghariduse olemasolu, toitumisnõustaja õppe lõputunnistus ning eesti ja inglise keele oskus tasemel B2.

Koolitajad
Iga õppemoodulit annab oma valdkonna spetsialist.

- Siret Saarsalu

- Kärt Jalajas

- Ülle Hõbemägi

- Kristel Ehala-Aleksejev

- Ege Johanson

- Sirje Vaask

- Laine Parts

- Triin Terasmaa

- Rain Kuldjärv

- Heisl Vaher

- Snezana Stoljarova

- Anneli Raave-Sepp

- Gähtlin Leppänen

- Ilmar Kaur

- Varje Mantsik

- Kairi Marlen Antoniak

- Oivi Uibo

- Katre Trofimov

- Tiia-Linda Okas

- Grethen Teppan

- Ruth Kalda

- Anneli Rätsep

- Kadri Bobrovski

- Keijo Lindeberg

- Annika Nellis

- Inga Ploomipuu

- Andres Kuusik

- Liine Kõiv

- Aleksandra Šilova

- Grete Kurik

- Janika Pael

Koolitusel käsitletavad teemad
- Sissejuhatus toitumisterapeudi õppesse
- Toitumise biokeemia II
- Toitumise epidemioloogia II
- Fütotoitained ja ravimtaimed
- Toidutoksikoloogia
- Sissejuhatus kliinilisse keemiasse
- Toidu sensoorne analüüs
- Toitumine ja immuunsüsteem
- Supervisioon
- Kovisioon
- Inimese anatoomia ja füsioloogia
- Tarbijakäitumine
- Meditsiiniõigus ja -eetika
- Sissejuhatus epigeneetikasse
- Ravimid, toidulisandid ja toit
- Tippsportlase toitumine
- Hapendatud toidud ja kääritatud joogid
- Dietoloogia II
- Lõputöö seminar
- Praktika
Toitumisnõustaja õppe vilistlaste tagasiside ja kogemuslood



Õppevormi kirjeldus
Rahvatervise Akadeemias on võimalik toitumisterapeudi õpet läbida nii kontaktõppes, kui ka veebiõppes (erinevad grupid). Mõlemal juhul on õppe maht 1300 akadeemilist tundi, millest 408 tundi on auditoorset tööd, 64 tundi praktikat ja 828 tundi iseseisvat tööd. Õpe kestab 2,5 aastat ja toimub tsükliõppena 2-4 õppepäeval kuus (N-L, vastavalt graafikule). Koolituspäevad algavad kell 10:00 ja lõpevad 17:30 (sh sirutuspausid ja pikem lõuna kell 13:15 – 14:15).
Õppekava koostamise aluseks on toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard.
Koolitus koosneb teoreetilisest ning praktilisest õppest. Teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks on õppe e-keskkonnas testid. Teooria osas antakse ülevaade (haiguspuhusest) toitumisest, anatoomiast, biokeemiast ja paljust muust, mis toitumisega seotud. Praktilised koolituspäevad annavad võimaluse ise proovida motiveeriva intervjueerimise tehnikaid ning annab läbi harjutuste võimaluse nõustamispsühholoogia teadmisi omandada. Praktilise õppe jooksul läbitakse ka nõustamispraktikad, mida toetab juhendaja. See on võimalus saadud teadmisi kohe ka praktiseerida päris inimeste peal ning seeläbi kasvatada enesekindlust ja soovi korral tulevikus juba iseseisvalt toitumisterapeudina töötada.
Kontaktõpe toimub Tallinnas Rahvatervise Akadeemia koolitusruumides (Väike-Paala 1, 11415 Tallinn), kus on olemas kööginurk kohvipauside tegemiseks ja võimalus kasutada toimivat internetiühendust.
Veebiõpe toimub veebikeskkonnas Zoom. Veebiõppes on oluline mikrofoni ning kaamera kasutamise võimalus.
Koolituse hind
- Toitumisterapeudi õppe aastamaks on 2976 eurot (tasumisega kord aastas, kokku 2 aastat)
- Tasuda on võimalik ka maksegraafiku alusel jagatuna 24 kuu peale: Esimesed kaks makset 434 eurot ja seejärel 22 makset 248 eurot kuus
Järgmised koolitused
Miks tulla õppima Rahvatervise Akadeemiasse?
Vaatame inimest kui tervikut
Inimese keha ja meel on omavahelises seoses ning inimest mõjutavad nii sisemised, kui ka välimised tegurid.
Kliendikeskne lähenemine
Õpetame märkama kliendi sisemisi ressursse ja seda, kuidas leida ning tugevdada kliendi oma sisemist motivatsiooni (motiveeriv intervjueerimine).
Tõenduspõhine info
Anname edasi infot, mis on läbi põhjalike teadusuuringute tõestatud ja ei baseeru kõhutundel. Õpetame, kuidas hankida ja töödelda tõenduspõhist informatsiooni.
Iseseisev kliendinõustamise praktika
Koolituse jooksul on sul võimalus läbi viia mitmeid klientide nõustamisi ning saada tuge ja supervisiooni juhendajalt. See annab sulle hea kogemuse ja kasvatab enesekindlust nõustajana.
Anname sulle kaasa mitmeid töövahendeid
Kalkulaatorid, juhendid ja mallid, mis lihtsutavad toitumisterapeudi igapäevatööd.
Õppekava on pidevas arengus
Õppijate tagasiside ning toitumisvaldkonna muutused on heaks sisendiks õppekava järjepidevale täiendamisele.
Valikuvõimalus
Õpi veebiõppe grupis või kontaktõppes.
Hoolime keskkonnast
Seetõttu on õppekavas ka keskkonnateadliku toitumise osa.
Iga õppemoodulit annab oma valdkonna spetsialist
Me ei saa kõigest kõike teada ja just seepärast oleme appi kutsunud oma valdkonna petsialistid, kes on süvitsi uurinud teemasid, mis just nende silmad särama paneb.
Õppepuhkuse võimalus
Töötajatel ja ametnikel on õpingute ajal õigus kasutada õppepuhkust (TäKS), selleks väljastame sulle vastava tõendi (küsi lisa koolitusjuhilt).
Paindlikkus
Vahel on nii, et kõik ei lähe täpselt selliselt nagu plaanitud, siis leiame koos lahenduse, anna sellest vaid meile teada!
Kogukond
Sul on koolituse algusest peale ligipääs privaatsele Facebooki grupile, kus teiste õppijatega mõtteid vahetada ja osa saada põnevatest veebinaridest. Lisaks toimuvad meie koolitusruumides regulaarselt ka kogukonna üritused, kus on võimalus kohtuda põnevate esinejate ja mõttekaaslastega. Ning muidugi imetoredad grupikaaslased, kellega koos saab teha põnevaid grupitöid ning oma rõõme ja muresid jagada.

Tekkis küsimus?
Koolitusjuht Maarja vastab hea meelega sinu küsimustele.
maarja@rahvatervis.ee
+372 5558 3805
Korduma kippuvad küsimused
Milline on toitumisterapeudi õppe ajaline kestus ja kui suur on selle maht?
Koolituse nominaalaeg on 2,5 aastat. See kehtib nii kontaktõppe kui ka veebiõppe puhul.
Koolitus toimub tsükliõppena, maksimaalselt neljal õppepäeval kuus (nt N-R või R-L, vastavalt graafikule). Koolituspäevad algavad kell 10:00 ja lõpevad 17:30 (sh sirutuspausid ja pikem lõuna kell 13:15 – 14:15).
Õppe maht on 1300 akadeemilist tundi, millest 408 tundi on auditoorset tööd, 64 tundi praktikat ja 828 tundi iseseisvat tööd. Iseseisvate tööde alla kuuluvad erinevad kodutööd ja erialase kirjanduse lugemine.
Millised on koolituse eest tasumise võimalused?
Haridusse investeerimine on suur otsus, seetõttu pakume erinevaid maksevõimalusi. Meie soov on, et toitumisterapeudi õpe oleks kättesaadav kõigile. Tasuda saab ühekordse makse või maksegraafiku alusel kuumaksetena. Kirjuta meile oma soovidest ja võimalustest ning leiame koos parima lahenduse.
Kas koolituse lõpetamisel väljastatakse tunnistus või tõend?
Koolituse lõppedes väljastame sulle piduliku aktuse saatel tunnistuse, mis tõendab, et oled õpiväljundid omandanud. Tunnistuse omandamine võimaldab sul alustada toitumisteraapia teenuse pakkumist, taotleda riiklikku kutsetunnistust ning annab suurema konkurentsieelise tööturul. Kui õppe käigus jõuad aga selguseni, et soovid õppida vaid iseenda jaoks ning õpiväljundid jäävad omandamata, siis väljastame sulle loengutes osalemise kohta tõendi.
Kes on koolitajad ja milline on nende taust?
Rahvatervise Akadeemia koolitajate seas on väga erineva taustaga inimesi. Valime oma koostööpartnereid suure hoolega, et pakkuda parimat koolitust Eestis. Iga õppeainet annab eraldi koolitaja, mis tagab selle, et saaksid parima kontsentraadi vastavast teemast. Meie koolitajad on praktiseerivad professionaalid, kes jagavad oma aastatega kogunenud kogemusi ja päriselulisi näiteid. Koolitajate taust hõlmab erinevaid erialasid, sealhulgas toitumisteadus, tervishoid ja psühholoogia.
Millised on majutusvõimalused kontaktõppes õppijatele?
Mõistame, et kaugelt tulijatele on oluline leida soodne ja hubane öömaja meie koolitusruumide läheduses. Pärast sisukat õppepäeva on mõnus õhtul rahulikus hotellitoas järgmiseks päevaks taastuda või ka õppida. Hea koostööpartner Hestia Hotel Susi pakubki selleks just suurepärast võimalust ja soodsamat lahendust hotellis peatumiseks. Sooduskoodi majutuse broneerimiseks jagame kõigile kontaktõppes õppijatele, kes selleks soovi avaldavad.
Kas Rahvatervise Akadeemia saab väljastada tööandja jaoks õppetõendi õppepuhkuse saamiseks?
Töötajatel ja ametnikel on õpingute ajal õigus kasutada õppepuhkust (TäKS alusel), selleks vajaliku tõendi saame sulle väljastada (soovi korral küsi lisa koolitusjuhilt). Õppijal on võimalus õppepuhkust saada kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.
Kas õppimisest on võimalik ka paus teha?
Elus tuleb igasuguseid asju ette ja vahel ei lähe kõik nii nagu algselt plaanitud. Kui sul tekib elus olukord, kus on vaja õppimisest paus teha, siis anna sellest meile teada ja leiame lahenduse.