+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Perepäev "Vikerkaarepai kõhule"

1. mail Vanamõisa Vabaõhukeskuses
3 04 2019

Perepäev “Vikerkaarepai kõhule”

Ootame Sind põnevale ja maitseteküllasele perepäevale, mis toimub 1. mail Vanamõisa Vabaõhukeskuses!

Perepäeval toimuvad praktilised ja põnevad töötoad lastele, kus kokkame maitsvaid roogasid, korraldame lastele lõbusaid ja kaasahaaravaid maitsemängusid ning trikitame maitsemeeltega. See on perepäev, kus tegevust jagub nii lastele kui täiskasvanutele!

Tänapäeval seisavad vanemad sageli küsimuse ees, kuidas oma lapsi paremini ja mitmekesisemalt sööma saada. Perepäeva eesmärk on anda vanematele tuge ning nõuandeid ning pakkuda lastele toiduga tutvumiseks lõbusaid ning vahvaid viise! Koos tegutsedes ning lähenedes toidule mänguliselt vabas õhkkonnas, on ka lapsed uuele palju avatumad. Samuti saab perepäevalt kaasa uusi nippe ning lähenemisi, mida lastega kodus jätkata!

Perepäev annab võimaluse lisaks vahetule ja mõnusalt koostegemisele vaadata lapse ja toidu suhtele värske ja uue pilguga!

MIDA TEEME?

Lastel on võimalus osaleda erinevates praktilistes ja põnevates töötubades, kus trikitame maitsemeelega ning valmistame maitsvaid toite. Töötubades eksperimenteerime ja proovime läbi, kuidas toidu tekstuur, lõhn ja välimus selle maitseid mõjutavad ning kuidas maitseid peita ning mõjutada. Toiduvalmistamise töötubades valmivad aga maitsvad toidud ühiseks lõunasöögiks.

Lapsevanematel on võimalus lisaks lastega töötubades kaasalöömisele osaleda loengus, kus räägitakse sellest, miks lapsed toitu valivad ning jagatakse praktilisi nippe laste söömisharjumuste parandamiseks.

Päeva lõpetame matkaga loodusesse.

PÄEVAKAVA

10.00-10.30     Saabumine ja registreerumine
10.30-10.45     Avasõnad ja tutvustus
10.45-11.45     Loeng lastevanematele/ samal ajal lastele toidumängud
12.00-13.30     Tegevused kokkamise töötubades
13.30-14.30     Ühissöömine
14.30-16.00     Tegevused pooletunnistes töötubades:

  • “Ühe toidu mitu maitset”
  • “Trikid maitsemeelega”
  • “Köögiviljad kavalalt kõhtu”

16.15-18.15     Matkame ja mekime
18.15-18.30     Päeva lõpetamine

TOIMUMISAEG JA KOHT

Perepäev toimub 1. mail Vanamõisa Vabaõhukeskuses, kus on lastel lisaks töötubades osalemistele piisavalt ruumi ka ringi joosta ja uudistada ning tutvuda vabaõhukeskuses elavate loomade ja lindudega. Tegevust leiab terveks päevaks!

OSAVÕTUTASU

Lapse-vanema osalustasu (1 laps + 1 täiskasvanu) on registreerudes:

  • kuni 22. aprill 55.- eurot, iga lisanduv osaleja on 7.-
  • peale 22. aprilli 60.- eurot, iga lisanduv osaleja 7.-

Osavõtutasu sisaldab osalemist kõigis töötubades, töötubade materjale ja vahendeid, kaasajagatavaid materjale, osalemist matkal, kerget matkanäksi ning tegevust terveks päevaks!

Osalejate arv on piiratud, seega registreeru juba täna!

Registreeru perepäevale!