Toitumisnõustaja

Terviseedendaja toitumisvaldkonnas

Meie tervis ja heaolu sõltub väga palju sellest, mida me sööme. Toit annab meile energiat, vajalikke toitaineid, tõstab tujugi. Me teeme toiduvalikuid iga päev! Kuid infot, mida süüa või millal süüa, on väga palju ja valikuid teha on üha keerulisem. Seetõttu on toitumisnõustaja elukutse muutumas üha vajalikumaks.

Toitumisnõustaja aitab inforägastikus orienteeruda ja samm-sammult paremaid toitumisharjumusi kujundada. Kuid mitte ainult.

Kes on ja mida teeb toitumisnõustaja?

Toitumisnõustaja elukutse ja roll on muutumas üha olulisemaks ja mitmetahulisemaks. Enam ei ole toitumisnõustaja pelgalt toitumiskavade koostaja või lihtsalt info jagaja. Hoopis olulisemaks on  toitumisnõustamise juures saanud inimeste võimestamine ja tugi uute harjumuste kujundamisel.

Toitumisnõustaja:

Võtmesõna on koostööl, sest just nii on võimalik aidata inimesel tekitada uusi ja tervislikumaid harjumusi, mis jäävad ka püsima.

Aga kes on toitumisterapeut?

Toitumisnõustajal ja toitumisterapeudil on erinevad rollid. Kui toitumisnõustaja nõustab inimesi, et hoida ja edendada tervist, siis toitumisterapeut tegeleb terviseprobleemide põhjustega ning korrigeerib ja määrab haiguspuhuseid dieete. Siinjuures on oluline märkida, et toitumisterapeut ei diagnoosi ega ravi haigusi. Toitumisterapeudiks on võimalik õppida pärast toitumisnõustaja koolituse läbimist.

Mis on toitumisnõustamine ja millised on selle etapid?

Toitumisnõustamise jooksul selgitab nõustaja välja kliendi senised toitumisharjumused ja elustiili. Koostöös kliendiga leitakse võimalused muutuste loomiseks. Iga inimene on unikaalne, seetõttu on oluline igale kliendile läheneda omal moel, tema ressurssidest ja võimalustest lähtudes.

Toitumisnõustamise seanss kestab tavapäraselt 60 minutit ja selle aja jooksul toitumisnõustaja:

Vajadusel lepitakse kokku edasine koostöö ja kohtumisvõimalused.

Milliste küsimustega pöördutakse toitumisnõustaja poole?

Toitumisnõustaja poole pöördutakse väga erinevate teemade ja küsimustega.
Mõned näited:

Miks õppida toitumisnõustajaks?

Siin on vaid mõned argumendid, miks omandada toitumisnõustaja elukutse:

Kunagi pole hilja omandada uusi teadmisi või muuta karjääri!
Vaata, millised on õppimisvõimalused Rahvatervise Akadeemias.

Blogiartiklid samal teemal

Küsimus, kas toitumisnõustajate turg on üleküllastunud, on loomulik ja oluline. Eriti neile, kes kaaluvad karjääri toitumisnõustajana või soovivad täiendada oma teadmisi toitumisvaldkonnas. …

Kaaludes karjäärimuutust või soovides omandada täiendavaid teadmisi toitumisvaldkonnas, on oluline õpinguteks valida sobiv kool. Hästi läbimõeldud otsus tagab selle, et panustatud aeg …

Kui plaanid karjäärimuutust või lisateadmiste omandamist tervisevaldkonnas, siis  toitumisnõustaja eriala on üks võimalus, kust alustada. Toitumisnõustaja töised väljavaated võivad esmapilgul tunduda üsna …

Podcastid samal teemal

Rahvatervise Akadeemia podcast Rahvatervise Akadeemial on nüüd oma podcast! Podcastis saavad käsitlust teemad nagu toitumine ja toitumisteadus, liikumine, harjumuste muutmine, laste toitumine, …

Rahvatervise Akadeemia podcasti sellekordsed osas teeme lähemalt tutvust toitumisteraapiaga. Külas on arst ja toitumisterapeut Kristel Ehala-Aleksejev (Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik) ning toitumis- …

Seekord käisime ise külas Delfi Tasku podcastis, kus tutvustasime oma tegemisi ning erialaõppeid: toitumisnõustaja, toitumisterapeudi ning imetamisnõustaja väljaõpe.   Rahvatervise Akadeemia asutaja …

Maarja Jansen

Tekkis küsimus?

Koolitusjuht Maarja vastab hea meelega sinu küsimustele.
maarja@rahvatervis.ee
+372 5558 3805

Scroll to Top