Blogi

Taldrikureegel on lihtne ja tõhus juhis, mis aitab tagada, et sinu toitumine oleks tasakaalustatud ja mitmekesine. Jagades taldriku mõtteliselt kolmeks: pool aedviljadele, …

Tänapäeva kiirelt arenevas maailmas võib olla keeruline valida eriala, mis oleks ühtaegu nii tasuv, kui pakuks kindlustunnet ka tulevikuks. Kas toitumisnõustajaks õppimine …

„Rasvad“ – see sõna võib esmapilgul teadjamale tunduda liigselt üldistav või mõnele olla isegi negatiivse varjundiga. Toidust ja toitumisest rääkides on korrektne …

Vahemere dieet on maailmas tuntud ja tunnustatud toitumisviis, mis põhineb Kreeka, Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania traditsioonilisel toidukultuuril. Seda peetakse üheks kõige tervislikumaks …

Lapse aju areng sõltub väga mitmest tegurist. Kui vaatame toitumise aspekti, siis ema rasedus- ja imetamiseaegsel ning hiljem väikelapseea toitumisel, on väga …

70% meie immuunsüsteemist asub seedekulglas ning seetõttu on oluline pöörata tähelepanu soolestiku tervisele. Varasemalt oleme rääkinud hapendatud toitude kasulikkusest, sest just võimalikult …

Ärevus ja selle kogemine on elu paratamatu ja normaalne osa. Oleme kõik seda mõnes eluetapis kogenud lühemal või pikemal perioodil. Selle käivitajaks …

Sügise saabudes ning koduste köögiviljade valmides hakkavad perenaised usinasti aias leiduvat head-paremat talveks sisse tegema. Kuidas aga valmistada köögivilju nii, et neist …

Toitumisnõustaja töö iseloomust ja erinevatest lähenemistest oleme kirjutanud juba ka varasemates blogipostitustes. Seekord räägime aga veidi lähemalt sellest, millised on need toitumisnõustaja …

Me kõik soovime, et lapsed oleks uutele toitudele ja maitsetele avatud ning võtaks need lihtsasti omaks. Ometigi kuuleb sageli vanemaid kurtmas, et …

Rubriigis “Karjäärimuutja lood” jagame inspireerivaid lugusid inimestest, kes on teinud julge otsuse muuta oma senist eluteed, läbinud toitumisnõustaja koolituse ja alustanud uuelt …

Viimastel aastakümnetel on taimsed valguallikad inimeste toidulaual muutunud üha olulisemaks. Aina enam tehakse teadlikke samme loomse toidu, ennekõike liha– ja piimatoodete tarbimise vähendamiseks. …

Pane kaks rusikat kokku, kõrvuti. Just nii suur on sinu aju! Kujuta ette, kui palju geniaalseid ideid ja tundeid seal peitub.  Ta …

Rubriigis “Kogemuslood” jagame inspireerivaid ja õpetlikke lugusid meie pühendunud õppijatelt. Iga artikkel toob esile õppija ainulaadse teekonna, motiveerivad hetked ja praktilised kogemused toitumisnõustaja …

Varasemas blogipostituses sai tehtud sissejuhatus sellesse, kuidas toit mõjutab meie veresuhkru taseme kõikumist – täpsemalt siis glükeemilise indeksi (GI) kasutamisest ja selle …

Tempeh on fermenteeritud sojaubadest tehtud kõrge valgusisaldusega toit, mis on tuntud oma rikkaliku maitse, tekstuuride mitmekesisuse ning kõrge toiteväärtuse poolest. Lisaks pakub …

Infotehnoloogia areng võimaldab meil täna tööd teha kus ja millal tahes. Üha enam ettevõtteid juba on või liiguvad hübriid- ja kaugtöö mudeli …

Inimeste elustiili juures on toit ja see, mida ja kuidas me sööme, väga olulise mõjuga tervisele ning tervena elatud aastatele. Toitumisnõustajate võimalused …

Mõiste glükeemiline indeks (GI) taga peitub suhteliselt lihtne põhimõte. See näitab, kuidas mõjutavad veresuhkru taseme tõusu toidus sisalduvad süsivesikud ehk kui kiiresti …

Eestis, kus terviseteadlikkus kasvab ja inimesed otsivad üha enam viise, kuidas parandada oma toitumist ja elustiili, on toitumisnõustajate roll muutumas üha olulisemaks. …

Kevadväsimus on iga-aastane väljakutse paljudele, tuues endaga kaasa energiapuuduse ja unisevõitu olemise. Kuigi meditsiinilise diagnoosina kevadväsimust ei tunta, peegeldab see organismi reaktsiooni …

Me teame, et täisteravili, pähklid ja kaunviljad on väga väärtuslikud ja tervislikud toiduained, mis sisaldavad meile vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Selleks, et …

Vanasti jõudsid meie toidulauale vaid herned ja oad, ent praeguseks on kaunviljade valik väga rikkalik – herned (harilik hernes, põldhernes, suhkruhernes), erinevad …

Liigne magusalembus on tuttav väga paljudele meist, kas pole? Suussulavas šokolaadis või magusas saiakeses võib peituda teinekord kõik see, mida hing nii …

Toitumise olulisus spordis on iseenesestmõistetav ning seda kinnitab ka inimeste kasvav huvi ja teadlikkus. Kõikidel sporti harrastavatel inimestel ei ole aga võimalik …

Viirushaiguste hooajal kipume pikemalt juurdlemata uskuma immuunsust tugevdavate preparaatide, eliksiiride ja pulbrite reklaamlauseid. Piisab paari sotsiaalmeediapostituse nägemisest ning oleme valmis kulutama suuri …

Küsimus, kas toitumisnõustajate turg on üleküllastunud, on loomulik ja oluline. Eriti neile, kes kaaluvad karjääri toitumisnõustajana või soovivad täiendada oma teadmisi toitumisvaldkonnas. …

Meie suureks rõõmuks leiab mitmete edumeelsete ettevõtete kontoritest ka kööginurga, mis annab alust arvata, et töötajate heaolu, tervist ja kehasõbralikku elustiili hinnatakse …

Meie alateadvusesse on justkui sisse programmeeritud, et 1. jaanuaril algab uus elu ning aasta esimestel nädalatel on paljudel väga kõrge motivatsioon oma …

Kiired päevad võivad vajada kiireid lahendusi ning müsli- või energiabatoon tundub olevat üks sellistest võimalustest. Nagu nimigi ütleb, on see energia andmiseks. …

Pühad on kohe käes, kodud on valdavalt juba jõuluehteis, kingitusedki varakult valmis ostetud. Pühade ajal tuleb pere kokku, et nautida üksteise seltskonda …

Kaaludes karjäärimuutust või soovides omandada täiendavaid teadmisi toitumisvaldkonnas, on oluline õpinguteks valida sobiv kool. Hästi läbimõeldud otsus tagab selle, et panustatud aeg …

Kui plaanid karjäärimuutust või lisateadmiste omandamist tervisevaldkonnas, siis  toitumisnõustaja eriala on üks võimalus, kust alustada. Toitumisnõustaja töised väljavaated võivad esmapilgul tunduda üsna …

Tasakaalustatud täisväärtuslik toit on sünergiline segu nii mikro-  kui makrokomponentidest. Kusjuures peaaegu ükski neist komponentidest ei tööta organismis üksi ega eraldi, vaid …

Tänapäeva kiire elutempo tõttu on hea olla ettevalmistunud kiireteks ja toitvateks vahepaladeks. Üheks suurepäraseks valikuks on müslibatoonid, mis pakuvad külluslikku energiat ja …

Taimsed valguallikad väärivad kohta meie taldrikul. Keskkonna perspektiivist on taimsete valguallikate mõju kordades väiksem võrreldes loomsete valguallikatega (näiteks herne süsiniku jalajälg on …

Kooliaasta algusega on vanematel ning lastelgi uue rutiini ja kõikvõimaliku logistika paika loksumisega omajagu tegemist. Laste pikad koolipäevad koos trennide ja huviringidega …

Rasedus on paljudele naistele imeline periood, täis põnevust ja ootusärevust. Ent lisaks beebiootusele võivad paljud naised kogeda ka raseduse levinuimat kõrvalmõju, milleks …

Veebiavarustest ja raamaturiiulitelt võib leida väga palju informatsiooni tervisliku toitumise kohta. Toitumisvaldkonna info üleküllus võib olla segadust tekitav ja keeruline nii tervisehuvilisele, …

Scroll to Top