+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Millised vahepalad kooli kaasa panna?

Vahepala kooli
25 09 2023

Millised vahepalad kooli kaasa panna?

Kooliaasta algusega on vanematel ning lastelgi uue rutiini ja kõikvõimaliku logistika paika loksumisega omajagu tegemist. Laste pikad koolipäevad koos trennide ja huviringidega tõstatavad muuhulgas küsimuse, kuidas päeva peale lapse toitumist planeerida. Toiduvalikute osas pakub väljakutseid ka kodus üksinda hakkama saamine, kuni vanemad koju saabuvad. Kuidas hoolitseda selle eest, et suure nälja kustutajaks ei oleks ainult poest kaasa ostetav magus jook või näks? Siin mõned soovitused tervislike vahepalade näol, mida lapsele kooli kaasa panna.

 

1. Tortilla maapähklivõi ja banaaniga

Kooli kaasa vahepala

Imelihtne ning vaid paari minutiga valmiv vahepala, mida kiirel hommikul lapsele kaasa anda! Vaja läheb vaid tortillat, maapähklivõid ja banaani. Määri maapähklivõi tortillale ning keera banaan tortilla sisse. Alati võib maitsenüansse lisada ka kaneeli või pähklipuruga.

 

 

2. Puuviljad seemnete ja pähklitega

Vahepala kooli

See on klassikaline ja kõige lihtsam vahepalakooslus, mis leevendab energiapuudust. Kodus võiks alati olla mitmekülgne valik puuvilju ja naturaalseid (maitsestamata) pähkleid-seemneid, mida on väga kerge lapsele karbiga kaasa panna.

 

 

3. Mandlivõi ja banaani võileib

Vahepala koolikotti

See vahepala on nagu väike energiapomm. Kasuta täisteraleiba (või soovi korral täistera galette), määri peale mandlivõid ja aseta peale banaaniviilud. Maitsev ja lihtne kaasavõetav vahepala, mis taastab energiataset just seal, kus parajasti viibid.

 

 

4. Kodused müslibatoonid

Vahepala trenni

Kui soovid midagi krõbedat ja magusat, siis proovi isetehtud müslibatoone. Sega kokku röstitud ja purustatud kaerahelbed, datlid, pähklid ja seemned, märtsi sõrmede vahel mõnusalt ühtlaseks massiks ning veereta suupärased batoonikesed. Väga mõnusad vahepalaampsud on ka banaani-kaerapätsid. Miks just need pätsikesed? Sest neid on väga lihtne teha, need ei sisalda lisatud suhkruid ning need aitavad hästi energiataset taastada! Ja kellele ei meeldiks tervislikud küpsised?!

Miks on just need vahepalad kaasavõtmiseks head? Sest puuviljadest, leivast või teraviljast saadav energia süsivesikute näol ning pähklitest-seemnetest ning pähklimääretest saadavad valgud ja rasvad on just õige vahepala kooslus, mis aitab hoida tasakaalus nii veresuhkrutaset kui ka tekitada kestvama täiskõhutunde. Need retseptid on lihtsad, maitsvad ja täis tervislikkust. Lapsed saavad neid kooli ja trenni kaasa võtta või kodus nautida. Olge loovad, kohandage retsepte vastavalt laste maitse-eelistustele ja nautige tervislikke vahepalu koos lastega! Tervislik toitumine võib olla lõbus ja maitsev!

 

Oled hädas sellega, et su laps ei ole nõus proovima uusi toite ja tema menüü jääb ühekülgseks?

Tule osale 5-nädalases väljakutses, mis aitab läbi mõistmise ja mänguliste lähenemiste muuta last uutele toitudele ja maitsetele avatumaks. Tehes seda kvalifitseeritud toitumisnõustaja juhendamisel ja koos teiste samas situatsioonis lapsevanematega, saad ka igakülgset tuge esimeste edusammudeni jõudmiseks. 

Vaata väljakutse infot SIIT.