Millised vahepalad kooli kaasa panna?

Vahepalad koolit

Kooliaasta algusega on vanematel ning lastelgi uue rutiini ja kõikvõimaliku logistika paika loksumisega omajagu tegemist. Laste pikad koolipäevad koos trennide ja huviringidega tõstatavad muuhulgas küsimuse, kuidas päeva peale lapse toitumist planeerida. Toiduvalikute osas pakub väljakutseid ka kodus üksinda hakkama saamine, kuni vanemad koju saabuvad. Kuidas hoolitseda selle eest, et suure nälja kustutajaks ei oleks ainult poest kaasa ostetav magus jook või näks? Siin mõned soovitused, millised vahepalad kooli kaasa panna sobiksid.

1. Tortilla maapähklivõi ja banaaniga

Imelihtne ning vaid paari minutiga valmiv vahepala, mida kiirel hommikul lapsele kaasa anda! Vaja läheb vaid tortillat, maapähklivõid ja banaani. Määri maapähklivõi tortillale ning keera banaan tortilla sisse. Alati võib maitsenüansse lisada ka kaneeli või pähklipuruga.

Tortilla banaaniga

2. Puuviljad seemnete ja pähklitega

See on klassikaline ja kõige lihtsam vahepalakooslus, mis leevendab energiapuudust. Kodus võiks alati olla mitmekülgne valik puuvilju ja naturaalseid (maitsestamata) pähkleid-seemneid, mida on väga kerge lapsele karbiga kaasa panna.

3. Mandlivõi ja banaani võileib

See vahepala on nagu väike energiapomm. Kasuta täisteraleiba (või soovi korral täistera galette), määri peale mandlivõid ja aseta peale banaaniviilud. Maitsev ja lihtne kaasavõetav vahepala, mis taastab energiataset just seal, kus parajasti viibid.

Banaanivõileib

4. Kodused müslibatoonid

Kui soovid midagi krõbedat ja magusat, siis proovi isetehtud müslibatoone. Sega kokku röstitud ja purustatud kaerahelbed, datlid, pähklid ja seemned, märtsi sõrmede vahel mõnusalt ühtlaseks massiks ning veereta suupärased batoonikesed. Väga mõnusad vahepalaampsud on ka banaani-kaerapätsid. Miks just need pätsikesed? Sest neid on väga lihtne teha, need ei sisalda lisatud suhkruid ning need aitavad hästi energiataset taastada! Ja kellele ei meeldiks tervislikud küpsised?!

Kaerapätsid

Miks on just need vahepalad kooli kaasavõtmiseks head? Sest puuviljadest, leivast või teraviljast saadav energia süsivesikute näol ning pähklitest-seemnetest ning pähklimääretest saadavad valgud ja rasvad on just õige vahepala kooslus, mis aitab hoida tasakaalus nii veresuhkrutaset kui ka tekitada kestvama täiskõhutunde. Need retseptid on lihtsad, maitsvad ja täis tervislikkust. Lapsed saavad neid kooli ja trenni kaasa võtta või kodus nautida. Olge loovad, kohandage retsepte vastavalt laste maitse-eelistustele ja nautige tervislikke vahepalu koos lastega! Tervislik toitumine võib olla lõbus ja maitsev!

Kui soovid, et sinu laps saaks toidust vajalikud toitained ning muutuks mitmekülgsemaks sööjaks, võib e-koolitus “Väikelapse toitumine – kuidas laps mitmekülgsemalt sööma saada?” olla just sulle. Vaata lisainfot!

Väikelapse toitumine koolitus

Autorist

Tuuli Taimur

Tuuli Taimur

Tuulil on TÜ rahvatervishoiu magistrikraad ja on kutsetunnistusega toitumisnõustaja ja koolitaja.
Jaga postitust

Artiklid samast kategooriast

Vahemere dieet

Vahemere dieet toitumisterapeudi pilgu läbi

Vahemere dieet on maailmas tuntud ja tunnustatud toitumisviis, mis põhineb Kreeka, Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania traditsioonilisel toidukultuuril. Seda peetakse üheks kõige tervislikumaks dieediks maailmas ning

Lapse aju areng

Lapse aju areng ja oomega-3 rasvhapped

Lapse aju areng sõltub väga mitmest tegurist. Kui vaatame toitumise aspekti, siis ema rasedus- ja imetamiseaegsel ning hiljem väikelapseea toitumisel, on väga suur mõju lapse

Liitu Rahvatervise Akadeemia meililistiga

Saadame sulle aeg-ajalt nippe ja inspiratsiooni toitumisest, liikumisest ja vaimsest tervisest.

Scroll to Top