KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg25.02.2022
Hind54€
OstaRegistreeru
Uni ja ööpäevarütm

Koolitusel „Uni ja ööpäevarütm“ omandab õppija teadmised und mõjutavatest faktoritest ning kosutava une olulisusest inimese elukvaliteedile ja tervisele. Saab teada ööpäevarütmi mõjust inimese organismile ning oskab seda arvestada toitumisel. Teema sissejuhatamiseks käsitletakse une mõistet, olulisust ja ülesandeid. Tuuakse välja unetsüklid ja -staadiumid ning und mõjutavad faktorid. Peatutakse unehügieeni üldisematel teadmistel ning soovitustel kosutava une tagamiseks. Antakse ülevaade vähese une mõjust inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele. Ühtlasi käsitletakse unehäirete olemust ning võimalikke lahendusi. Seejärel räägitakse tsirkadiaan- ehk ööpäevarütmist ning selle mõjust inimesele. Ning kuidas see mõjutab inimese tervist sellisel juhul, kui loomulik rütm on öövahetustega töö puhul häiritud. Sisse tuuakse ka spordispetsiifiline käsitlus ehk arutletakse järgmistel teemadel: milline on parim aeg treenimiseks lähtuvalt ööpäevarütmist, une roll taastumisel ning millega arvestada viimase toidukorra puhul enne magama minemist. Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ning ühtlasi kõik tervisehuvilised.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetentsid B.2.1, B.2.3. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetentsid B.2.1, B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, tervisehuvilised.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • uni, une olulisus ja ülesanded;
 • unetsüklid ja -staadiumid;
 • und mõjutavad faktorid;
 • unehügieeni üldisemad teadmised, sh soovitused kosutava une tagamiseks ja multimeediavahendite kasutamise faktor;
 • unehäired;
 • vähese une mõju inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele;
 • tsirkadiaan- ehk ööpäevarütm ning selle mõju inimesele (hormoonide tootmine ja neuroendokriinsed protsessid une mõjutajana; energiatase, seedimine, ainevahetus);
 • uni ning vahetustega töö ehk kui loomulik rütm on häiritud ning selle mõju inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele;
 • spordispetsiifiline käsitlus: parim aeg treenimiseks lähtuvalt ööpäevarütmist; une roll taastumisel; millega arvestada viimase toidukorra puhul enne magama minemist.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

 • teab und mõjutavaid faktoreid ning millised on hea une eeldused;
 • mõistab kvaliteetse une olulisust ning selle mõju inimese igapäevaelu kvaliteedile ja tervisele;
 • teab, milline on tsirkadiaan- ehk ööpäevarütmi mõju inimesele;
 • pöörab spetsialistina tähelepanu ja kogub andmeid seoses kliendi unega;
 • nõustab vajadusel klienti tervist säästvate ja parandavate eluviiside järgimisel.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

 

Koolituse maht:

Auditoorne töö 4 akadeemilist tundi.

Koolitaja:

Heisl Vaher (MD) on kõrva-nina-kurguarst ning unemeditsiini spetsialist, kes omab pikaaegset kogemust uneaegsete hingamishäirete ravis lastel ja täiskasvanutel. Ühtlasi on ta Eesti Unemeditsiini Seltsi president. Enda teadmisi on ta korduvalt täiendanud USA, Prantsusmaa ja Saksamaa unemeditsiinile keskenduvates kliinikutes. Ta on kirjutanud mitmeid erialaseid ning populaarteaduslikke artikleid unemeditsiini ja kõrva-nina-kurguhaiguste teemal.

 

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 54 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Osaleja saab tõendi 4 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 25. veebruaril kell 10.00 – 13.15 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis (või Zoom keskkonnas, kui vajalik).

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

Registreerumine on avatud 22. veebruarini 2022 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

Registreeru koolitusele

 

Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Tsükkel 1
Final Quiz