Teadlik veganlus

139,00  sis. KM

Veganlus ja taimetoitlus on kiiresti kasvavad trendid, mille vastu üha rohkem inimesi huvi tunnevad. Vegalus on palju enamat kui lihtsalt toitumisviis. See on elustiil ja maailmavaade, mis mõjutab nii meie tervist kui ka ümbritsevat keskkonda.

8-tunnise koolituse “Teadlik veganlus” fookuses on anda põhjalik ja teaduspõhine ülevaade (täis)taimetoitlusest ning on suunatud nii tervishoiutöötajatele, toitumisspetsialistidele kui ka veganluse huvilistele.

Kui soovid sellist koolitust kollektiivile, siis võta meiega ühendust.

Teadlik veganlus

Toimumisaeg:

Hind:

Koolitaja(d):

Veganlusele üleminek või selle põhimõtete mõistmine võib alguses tekitada palju küsimusi ja dilemmasid. Veganite toitumisalane juhendamine võib olla keeruline, kui puuduvad sügavamad teadmised selle toitumisviisi tervisemõjudest, toitumisalastest väljakutsetest, toidu rikastamise viisidest ja täisväärtusliku menüü koostamise võimalustest.

Koolituselt saad usaldusväärse ja teaduspõhise ülevaate, mis on veganlus ning kuidas selle elustiili juures tasakaalustatud ning tervist toetavaid toiduvalikuid teha. Seeläbi saad kliente ja patsiente põhjalikumalt nõustada ning tõsta oma professionaalset taset. Vajalikke juhtnööre saad ka siis, kui oled veganlusest huvitatud iseenda jaoks või selle elustiili juba valinud.

Kellele ja miks koolitus mõeldud on?

Koolitus on sulle, kui:

  • Oled toitumisnõustaja, toitumisterapeut, tervishoiutöötaja vm spetsialist ning soovid oma teadmistepagasit laiendada
  • Tunned huvi taimetoitluse vastu või oled juba esimesi samme veganluse teel astunud

See on üks põhjalikumaid koolitusi, kust saad ülevaate veganluse erinevatest tahkudest, toiduvalikute tegemisest ja menüü koostamisest, läbi teaduslike uuringute ja praktiliste näidete.

Mida koolituselt saad ja õpid?

Arst Marta Velgan ja toiduinnovatsiooni ekspert ning toitumisnõustaja Ene Viiard tutvustavad sulle veganluse erinevaid tahke, läbi teaduslike uuringute ja praktiliste näidete.

Koolituselt saad teavet, mis aitab sul:

  • Orienteeruda erinevate toitumisviiside maailmas ja mõista, miks patsiendid loomsest toidust loobuvad: veganlus, lakto-ovovegetaarlus, peskovegetaarlus, fleksitarism jt.
  • Mõista veganluse mõju tervisele: milline on täistaimse toitumise positiivne mõju tervisele? Millised on veganlusega kaasnevad võimalikud riskid ja kuidas neid maandada?
  • Klientidele anda juhiseid, kuidas teha teadlikke valikuid ja rikastada oma menüüd: milliseid toite menüüsse valida, et tagada kõik vajalikud toitained? Kuidas vähendada antitoitainete sisaldust toidus? Millele pöörata tähelepanu, tehes valikuid toidupoes ja toitlustusasutustes? Milliseid toidulisandeid peab vegan tarbima?
  • Hinnata toitainete saamist ning kokku panna veganile sobiva näidismenüü.
Veganlus

Koolitusel käsitletavad teemad

  1. Erinevad toitumise viisid: veganlus/täistaimetoitlus, lakto-ovovegetaarlus, peskovegetaarlus/pesketaarlus, fleksitarism jne
  2. Veganluse valimise põhjused. Veganlus Eestis ja maailmas – trendid
  3. Täistaimetoitlus ja erinevate toitumise organisatsioonide seisukohad
  4. Täistaimse toitumise tervisemõjud (mõju kehakaalule, vererõhule, südame- ja veresoonkonnahaiguste ning pahaloomuliste kasvajate riskile)
  5. Täistaimse toitumise soovitused, sh haiguste ravis ning ennetamises
  6. Täistaimse toitumise võimalikud riskid, toidu rikastamine ning vajalikud toidulisandid
    • Madal energiasisaldus
    • Vitamiin B12
    • Kaltsium + vitamiin D3
    • Jood
    • Raud
    • Lahendamata küsimused: oomega-3-rasvhapped, tsink, vitamiin B2
    • Taimsed valgud, nende väärtus ja allikad
  7. Toitainete saamise hindamise võimalused
  8. Antitoitained ning võtted nende sisalduse vähendamiseks toidus
  9. Erisused rasedate ja imetavate naiste, laste ning sportlaste puhul
  10. Vaimne tervis ja täistaimne toitumine. Söömishäired
  11. Praktilised nõuanded (sh näidismenüüd ja -tooted)
  12. Tulevikutoit – kas loomavaba on vegan?

Tagasiside osalejatelt:

“Mulle väga meeldis Marta Velgani ettekanne, mis sisaldas palju elulisi ja praktilisi näiteid. Väga tore oli erinevate riikide ametlike toitumisjuhiste analüüsimine. Mulle meeldis ka, et koolitajad ei teinud otseseselt liha maha ja ei propageerinud, et taimetoitlus on ainus ja õige viis toitumiseks. Pigem olid soovituslikud ja andsid ruumi igaühele. Selle koolituse sisu on kindlasti kasulik, isegi kui ei soovi kunagi täistaimetoitlust proovida.”

Kadi Pärna

Marta Velgan

Koolitaja(d):

Marta Velgan

on lõpetanud 2014. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduse eriala ning 2017. aastal peremeditsiini residentuuri. Hetkel jätkab Marta õpinguid Tartu Ülikoolis doktorantuuris uurides perearstide puuduse põhjuseid Eestis ja Euroopas. Marta töötab Laagri perearstikeskuses perearstina ning lisaks õpetab Tartu Ülikooli arstitudengeid ja arst-residente. Marta on olnud vegan üle 6 aasta ning on põhjalikult kokkupuutunud nii veganluse teadusliku kui ka praktilise poolega.

Ene Viiard
Ene Viiard

on Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuses rakendusuuringute programmi teadus-arendusekspert toidutehnoloogiate valdkonnas. Enel on enam kui 15 aastat kogemust tootearenduses, toitumisuuringutes ja rahvusvahelistes teadusprojektides. Ta on töötanud TFTAKis teaduri, toiduteaduse osakonna juhataja ja innovatsioonijuhina. Oma teadustöös on ta uurinud mikroobikooslusi toiduainetes ja inimorganismis nii magistri- kui doktoriõpingute raames Tallinna Tehnikaülikoolis ning osalenud inimese mikrobioomi analüüsiteenuse arendamises. Samuti on ta läbinud toitumisnõustaja õppe Rahvatervise Akadeemias ning kuulub Eesti Toitumisnõustajate Ühendusse. Omades kogemusi pea kõigis toiduainetööstuse valdkondades, tunneb ta hästi levinumate toidu valmistamise ja säilitamise protsesside eripära.

Kuidas koolituspäev välja näeb?

Koolitus toimub 21. mail kell 9:00-16:30 veebikeskkonnas Zoom. Koolituse salvestus on järelvaatamiseks kättesaadav kuni 21. juunini!

Koolituse kogumaht on 8 akadeemilist tundi ning koolituse läbinutele väljastatakse tõend.

Õppe alustamise tingimused ja lisainfo

Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Kui soovid sellist koolitust kollektiivile, siis võta meiega ühendust.

Maarja Jansen

Tekkis küsimus?

Koolitusjuht Maarja vastab hea meelega sinu küsimustele: maarja@rahvatervis.ee
+372 5558 3805

Liitu meililistiga, et saada saabuvate koolituste kohta esimesena infot

Scroll to Top