
Anatoomia ja füsioloogia kursusel omandad teadmised inimese organismist, mida kõik inimese tervisega kokku puutuvad spetsialistid võiksid vallata. Koolitusprogrammi käigus õpitakse tundma inimese organismi, selle ehitust ja funktsioneerimist.
Koolituse eesmärk:
Kujundada arusaam organite ja organsüsteemide koostööst ning põimida mõistetavaks tervikuks ikka ja jälle korduvad teemad: kaela- ja seljavalu, peavalu, migreen, rühiprobleemid, günekoloogilised/androloogilised probleemid, liigesevalud, sporditraumad jne. Nimetatud teemasid vaadeldakse ka toitumisspetsialisti vaatevinklist, mis aitab keha terviklikku toimimist veelgi paremini mõista.
Sihtgrupp:
- Tervishoiutöötajad
- Toitumisnõustajad ja –terapeudid
- Treenerid
- Massöörid
- Teised tervisevaldkonnas tegutsejad
Kursus sobib neile, kes tegelevad igapäevaselt inimeste nõustamisega nende terviseprobleemide osas ja vajavad täiendavaid teadmisi oma töö tegemiseks, terviklahenduste pakkumiseks, treeningplaanide koostamiseks või kutseeksami läbimiseks.
Koolitusel käsitletavad teemad:
1. PÄEV
Lülisammas tervikuna. Skeletisüsteem. Luu organina. Üldsündesmoloogia. Lülisambalülid. Lülisambaühendid. Rindkere, selle ühendid. Õlavööde- luud, ühendid. Ülajäse. Vaagnavööde, selle ühendid. Alajäse. Jalavõlvid. Kolju tervikuna.
2. PÄEV
Siseelundid: jaotus, üldehitus.
Seedeaparaat. Peasoole organid. Neelamine. Ees-, kesk- ja tagasoole organid. Seedeprotsess. Suuõõs (kõvasuulagi, pehmesuulagi, lihased, suupõhi, suupõhja limaskest, kurgukitsus, kurgukaared, hambad, keel, keelenäsade põhitüübid, keele lihased, süljenäärmed, sülg, sülje ülesanded). Neel (neelu osad, neelu limaskest, neelu lihaskest, neelurõngas, 6 lümfifolliikulite kogumikku). Söögitoru (söögitoru kitsused, söögitoru seina ehitus, neelamise 3 faasi). Magu (mao asend ja kuju, mao osad, mao seina ehitus, mao näärmed, maonõre, mao lihaskest, mao väliskest). Peensool (peensoole osad- kaksteistsõrmiksool, tühisool, niudesool, peensoole seina ehitus, peensoole limaskest, peensoole lihaskest, peensoole väliskest).
Kõhunääre (kõhunäärme osad ja rakud). Maks (maksa ülesanded, maksa välisehitus ja siseehitus, maksasagariku ehitus, maksa veresooned, maksatriaad, sapp, sapipõis). Jämesool (jämesoole ülesanded, osad ja alaosad, jämesoole seina ehitus, jämesoole väliskest, pärasoole eripärad).
Hingamiselundite süsteem. Hingamisaparaat. Ülemised hingamisteed. Kõri. Kopsud. Rinnaõõs. Hingamisprotsess. Hingamismehaanika.
3. PÄEV
Üldmüoloogia. Selja lihased. Pea lihased. Kaela lihased. Rinna lihased. Kõhu lihased. Ülajäseme lihased: õlavöötme, õlavarre, küünarvarre ja käe lihased. Kõõlustuped. Alajäseme lihased: reie, sääre ja jala lihased. Vaagnavööde.
Kuse-suguelunditesüsteem. Erituselundid: eritusprotsess. Mehe suguelundid. Naise suguelundid.
4. PÄEV
Kardiovaskulaarsüsteem. Süda. Vereringed. Veresooned. Lümfisüsteem. Vereloomeorganid. Närvisüsteem. Seljaajunärvid. Kraniaalnärvid. Juhteteed. Vegetatiivne närvisüsteem. Inimene kui tervik.
Õpiväljundid:
Koolituse läbinud õppija:
- tunneb inimkeha ehituse ja talitluse alustalasid,
- mõistab liikumisaparaadi ehituse eripärast tulenevaid liikumisvõimalusi,
- tunneb elundite ja elundkondade ehitust, paiknemist ja talitlust,
- nimetab inimkeha sisesekretoorsete näärmete, närvisüsteemi ja meeleelundite ehituse ja talitluse põhimõtteid,
- mõistab inimorganismi kui terviku toimimist.
Õppekava leiad SIIT.
Koolituse maht:
Koolituse kogumaht on 52 akadeemilist tundi, sh iseseisev töö 20 akadeemilist tundi.
Lõpetamine:
Koolitus lõpeb testiga ning lõpetajatele väljastatakse digitaalne tunnistus.
Tunnistuse saamise eeldused:
- Osalemine auditoorsel õppetööl 75%
- Testi sooritamine positiivsele tulemusele (vastab õigesti vähemalt 75% küsimustest)
Koolitaja:
Koolitajaks on Ege Johanson, Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut. Teda on kirjeldatud kui karismaatilist lektorit ja oma ala professionaali, kes vaatab inimest tervikuna ja läheb oma töös sügavuti – sümptomitest põhjusteni välja! Ta seob oma koolitustel iidsed tarkused, teaduslikud tõsiasjad ja inimlikel kogemustel põhinevad taipamised ühtseks tervikuks.
Osalustasu:
Neljapäevase koolituse osalustasu on 288 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele kehtib soodushind -5%).
Korraldaja poolt on tagatud tervislikud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid.
*Hind sisaldab käibemaksu.
Toimumiskoht ja -aeg:
- I osa – 14. jaanuar
- II osa – 18. veebruar
- III osa – 11. märts
- IV osa – 1. aprill
Koolitus toimub iga kord kell 10.00-17.30 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.
Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.
Registreeru koolitusele
*Registreerumine on avatud 10. jaanuarini 2023 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.
Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.
Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.
Rahvatervise Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.
Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.
Registreeru koolitusele
Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:
Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.