KoolitajaDr Oivi Uibo
KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg21.09.2023
Hind135€
OstaRegistreeru
Imikute ja väikelaste toitmise vead ja nendest tingitud terviseprobleemid

Imikute eakohane toitmine on vanemate jaoks sageli keeruline ning muret tekitav teema, mille kohta levib palju valearusaamu ja müüte. Koolitusel räägib lastearst Oivi Uibo imikute ja väikelaste eakohasest toitumisest ja selle vigadest tingitud terviseprobleemidest, arutades läbi erinevaid haiguslugusid.

Koolitus annab põhjaliku ja praktilise ülevaate imikute ja väikelaste toitmise vigadest, tervise- ja seedeprobleemidest ning eakohastest toitumissoovitustest.

Õppekava koostamise alus:

Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.

Sihtgrupp:

Tervishoiutöötajad, toitumisnõustajad, toitumisterapeudid ja muud huvilised.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • imikute eakohane toitmine;
  • toitmise ja toiduga seoses olevad terviseprobleemid imikutel ja väikelastel (toitmise vead ja sellest tulenevad terviseprobleemid: toidu tagasiheide, oksendamine, kõhulahtisus, kõhukinnisus, mittepiisav või puuduv kaaluiive, kõhnumine, toitainetepuudused: B12-vitamiini puudus, rauapuudus jm);
  • haiguslugude arutelu.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist teab õppija:

  • teab imikute eakohase toitmise soovitusi, tuginedes Euroopa Lastegastroenteroloogide, Hepatoloogide ja Toitumisteadlaste Ühingu – European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition, ESPGHANjuhistele;
  • mõistab imikute ja väikelaste toitmisega seotud terviseprobleeme;
  • oskab anda imikute ja väikelaste toitmisega seotud terviseprobleemide käsitlemiseks soovitusi.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on auditoorne töö 8 akadeemilist tundi.

Koolitaja:

Dr Oivi Uibo on SA Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku gastroenteroloogia dotsent ja lastearst. Alates 1997. aastast töötab ta Tartu Ülikooli lastekliinikus dotsendina laste gastroenteroloogia erialal ja lastearstina (arst-õppejõuna) Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus. Lisaks Tartu Ülikooli arstiteaduse üliõpilaste õpetamisele ja residentide juhendamisele lastehaiguste ja laste gastroenteroloogia erialal on Oivi Uibo olnud aastaid laste gastroenteroloogia-teemaliste täienduskursuste kuraator ja lektor. Oivi Uibo on Eesti „Aasta Õppejõud 2018“ finalist (Eesti kümne parima õppejõu hulgas).

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 135* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud digitaalsed koolitusmaterjalid. Osaleja saab tõendi 8 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

 

Toimumiskoht ja -aeg:

Koolitus toimub 21. septembril 2023 kell 10.00 – 17.30 zoomi vahendusel. Vajadusel on koolitusest võimalik saada salvestus.

 

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 17. septembrini 2023 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz