KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg12.10.2023 - 16.11.2023
Hind125€
OstaRegistreeru
Fenüülketonuuria dieet

Koolitus “Fenüülketonuuria ja toitumine” annab ülevaate ainevahetushaigusest nimega fenüülketonuuria ning tagab teadmised ja oskused, kuidas nendele patsientidele menüüd koostada.

Õppekava koostamise alus:

Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetentsid B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, toitlustajad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • ülevaade ainevahetushaigustest fenüülketonuuria näitel;
  • dieetravi fenüülketonuuria korral;
  • menüü koostamine fenüülketonuuriaga patsiendile.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

  • tunneb fenüülketonuuria dieetravi põhimõtteid;
  • koostab fenüülketonuuriaga patsiendile sobiva menüü;
  • selgitab välja toidutõhustamise vajaduse ja soovitab vajalikke toidutõhustamise meetodeid lähtuvalt haiguspuhusest vajadusest;
  • juhendab patsienti tegevuskava järgimisel, toidu valimisel ja valmistamisel.

Tutvu õppekavaga SIIN.

Koolitaja:

Kärt Jalajas on läbinud toitumisnõustamise ja toitumisteraapia õpingud. Tänaseks omab ta toitumisnõustaja 5. taseme kutsekvalifikatsiooni ning toitmisravi sertifikaati. Lisaks toitumisnõustamisele ja -teraapiale ning koolitamisele Rahvatervise Akadeemias, on ta toitumisterapeudi rollis Tartu Ülikooli Kliinikumi Geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus. Tartu Ülikooli Kliinikumis juhendab ta fenüülketonuuriaga patsiente ja nende peresid dieetravi pidamisel.

Koolituse maht:

13 ak tundi, sh 6 kontakttundi.

Lõpetamine:

Koolitusel osalejatele väljastatakse tunnistus.

Osalustasu:

Koolitusel osalemise eelduseks on oskus kasutada Nutridata toitumisprogrammi ja baasteadmiste olemasolu toitumisõpetusest.

Koolituse osalustasu on 125* €.

Osaleja saab tunnistuse 13 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu. 

Toimumisaeg:

Koolitus toimub 12.10.2023 kell 10.00 – 13.15 ja 16.11.2023 kell 14.15-15.45 zoomi vahendusel. Vajadusel on koolitusest võimalik saada ka salvestust.

Registreeru koolitusele

Registreerumine on avatud 9. oktoobrini või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud pärast osalustasu laekumist.

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

 

Registreeru koolitusele

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz