KoolitajaSilva Soobik
KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg17.02.2023
Hind125€
OstaRegistreeru
Paastumine

Paastumine on vaimu ja keha puhastamise praktika, mida inimkond on harrastanud juba tuhandeid aastaid. Üha populaarsem on paastumine ka üleliigsest kaalust vabanemise meetodina, mida võib seletada aina levinuma ning süveneva liigsöömise ja passiivse eluviisiga.

Paastumise kõige tähtsam roll on organismis tasakaalu taastamine. Keha suurpuhastuse käigus vabaneb organism kõigest ülearusest, paranevad rakkude ainevahetus, uuenemisprotsessid ning ka organite ja kudede funktsioonid. Lisaks taastub erituselundite puhastusvõime, tugevneb immuun- ja närvisüsteem ning pidurduvad vananemisprotsessid. Paastumise järgselt paraneb tihti enesetunne, energiatase tõuseb ning normaliseeruvad paljud tervisehädad ja -näidud (nt vererõhk, kolesteroolitase, kilpnäärme näitajad, astma, liigesevalud jpm).

Koolituse tulemusel teab õppija erinevaid paastumise viise, näidustusi ja vastunäidustusi, nende mõju ja toimemehhanisme organismile ning oskab planeerida organismi ettevalmistamist paastuks, meetodeid ja toetavaid protseduure paastumise ajal ning paastust väljumist.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid ja tervishoiutöötajad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • Paastumise mõju kehale
  • Paastumise näidustused ja vastunäidustused
  • Erinevad paastumise liigid, läbiviimise metoodikad ja põhivõtted
  • Pärimusmeditsiini vaade paastumisele (idameditsiini, sh Tiibeti meditsiini näitel)
  • Paastu ja seda toetavate protseduuride planeerimine ja selle läbiviimise metoodikad

 

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetanud õppija:

  • nimetab erinevaid paastuliike, paastu toimemehhanisme organismile;
  • kirjeldab paastu näidustusi ja vastunäidustusi;
  • valib konkreetsele inimesele sobiliku paastu stiili ning planeerib paastumist selle kõigis etappides.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on 6 akadeemilist tundi.

 

Koolitaja:

Silva Soobik on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli toitumisterapeudi eriala. Olles eelnevalt omandanud EBSis majanduse bakalaureuse kraadi ning magistrikraadi Tallinna Ülikoolis sotsiaalteaduskonnas filosoofia osakonnas, jätkas ta õpinguid Rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (Sorig Khang International, SKI õpetaja dr. Nida Chenagtsangi käe all). Viimase lõpetas 2016. aastal. Samuti on Soobik diplomeeritud refleksoloogia erialal Soome Medika Nova Oy loodusteraapia kooli poolt pärast kaheaastaseid refleksoloogia ja meditsiiniõpinguid loodusravi-terapeutide koolituskeskuses Sternum Koolitus. 2009. aastal läbis ta refleksoloogide kutsestandardi alusel riikliku atesteerimise. Viimased 16 aastat töötab Soobik Tiibeti meditsiini terapeudina oma Pärnus asuvas kliinikus Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling, kus nõustab patsiente ka tervise hoidmisel ja taastamisel fundametaalse tähtsusega dieedi ja eluviisi vallas.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 125* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele kehtib soodushind -5%).

Korraldaja poolt on tagatud digitaalsed koolitusmaterjalid. Osaleja saab digitaalse tõendi 6 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 17. veebruaril 2023 kell 10.00-15.45  zoomi vahendusel.

 

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 13. veebruarini 2023. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%. Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

 

Registreeru koolitusele

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz