KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg01.10.2021
Hind78€
OstaRegistreeru
Paastumine - Natalia Trofimova

Paastumine on vaimu ja keha puhastamise praktika, mida inimkond on harrastanud juba tuhandeid aastaid. Üha populaarsem on paastumine ka üleliigsest kaalust vabanemise meetodina, mida võib seletada aina levinuma ning süveneva liigsöömise ja passiivse eluviisiga.

Paastumise kõige tähtsam roll on organismis tasakaalu taastamine. Keha suurpuhastuse käigus vabaneb organism kõigest ülearusest, paranevad rakkude ainevahetus, uuenemisprotsessid ning ka organite ja kudede funktsioonid. Lisaks taastub erituselundite puhastusvõime, tugevneb immuun- ja närvisüsteem ning pidurduvad vananemisprotsessid. Paastumise järgselt paraneb tihti enesetunne, energiatase tõuseb ning normaliseeruvad paljud tervisehädad ja -näidud (nt vererõhk, kolesteroolitase, kilpnäärme näitajad, astma, liigesevalud jpm).

Koolituse eesmärk on anda edasi teadmine, mis on paastumise eesmärk, kuidas ravipaast toimib, milliste näidustuste korral võib seda soovitada ning millised on vastunäidustused. Lisaks saab koolituselt ka ülevaate protseduuridest, mille abil paastumise läbiviimist ja hilisemat taastumist saab toetada.

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.3. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ja kõik tervisehuvilised.

 

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • Ravipaastu läbiviimise metoodikad
  • Ravipaastu toimemehhanismid
  • Ravipaastu põhivõtted
  • Ravipaastu toetavad protseduurid
  • Ravipaastu taastumise võtted
  • Ravipaastu näidustused ja vastunäidustused

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetanud õppija:

  • nimetab ravipaastu põhivõtted ja läbiviimise metoodikad;
  • loetleb ravipaastu toimemehhanismid, toetavad protseduurid ja taastumise võtted;
  • selgitab välja ravipaastu näidustused ja vastunäidustused.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on 20 akadeemilist tundi. Sellest auditoorne töö 6 akadeemilist tundi ja iseseisev töö 14 akadeemilist tundi.

Koolitaja:

Dr Natalia Trofimova on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, õppinud Venemaal Leningradi I Meditsiiniinstituudis dietoloogiat, Saksamaal Schwarzwaldis loodusravi ja vesiravi ning lisaks on end täiendanud Rootsis, Hispaanias, Inglismaal ja mujal. Sügavam huvi loodusravi vastu tekkis dr Trofimoval ülikooliajal, kui ta koges, et tavameditsiin ei suuda kõiki inimesega seotud nähtusi seletada. 1998. aastal asutas ta Eesti esimese loodusravikeskuse “Loodus BioSpa” ning on üldse Eestis ravipaastu esmakasutuselevõtja. Üle 40-aastase kogemusega kliinilise arsti, üldarst-terapeudi, toitumisnõustaja ning Loodus BioSpa peaarstina on ta tänaseks aidanud üle 15 000 patsiendi erinevaid ravivõtteid kombineerides. Dr Trofimova on kirjutanud ka ülimenuka raamatu “Paastuga terveks”.

Osalustasu:

koolituse osalustasu on 78* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tunnistuse 20 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Toimumisaeg ja -koht:

koolitus toimub 1. oktoober 2021 kell 11.45 – 17.30  TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Riiklike piirangute korral on Rahvatervise Akadeemial valmidus koolitust läbi viia ka ZOOM-i vahendusel.

 

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 27.septembrini 2021 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

 

Registreeru koolitusele

 

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz