KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg06.10.2022
Hind42€
OstaRegistreeru
Maksahaigused ja toitumine

Koolituse „Maksa ja sapiteede haigused ning toitumine“ läbinud toitumisnõustajal, -terapeudil ja tervishoiutöötajal on teadmised sagedasemate maksa ja sapiteede haiguste klassifikatsioonist, etioloogiast ja patofüsioloogiast. Koolitusel saab ülevaate maksa anatoomiast ja funktsioonist ning kroonilistest maksa haigusseisunditest. Seejärel tuuakse välja käsitletavate haiguste mõju inimese toitumuslikule seisundile ning keskendutakse toitumisteraapia alasele hindamisele ja sekkumisele.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • ülevaade maksa anatoomiast ja funktsioonist;
  • sagedasemate maksa ja sapiteede haiguste klassifikatsioon ning ülevaade etioloogiast ja patofüsioloogiast;
  • kroonilised maksa haiguseisundid, steatoos (sh NAFLD), hepatiit, tsirroos;
  • käsitletavate haiguste mõju toitumuslikule seisundile;
  • toitumisteraapia alane hindamine ja sekkumine.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

  • omab ülevaadet sagedasemate maksa ja sapiteede haiguste etioloogiast ja patofüsioloogiast;
  • teab käsitletavate haiguste mõju toitumuslikule seisundile;
  • annab haigusspetsiifilisi toitumissoovitusi.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

 

Koolituse maht:

3 kontakttundi.

Koolitajad:

Maarja Lember (BSc) on laiapõhjalise kogemusega kliiniline toitumisterapeut, kes töötab Tallinna Lastehaiglas, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Kaalukirurgia Keskuses. Erialase hariduse (Nutrition & Dietetics, BSc) omandas Surrey Ülikoolist. Maarja omab riiklikku kliinilise toitumisterapeudi kutsetunnistust, on Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi tegevliige, toitumisnõustajate ja toitumisterapeutide kutsestandardi hindamiskomisjoni liige ja lektor Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis.

 

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 42 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele kehtib soodushind -5%).

Osaleja saab tõendi 3 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 6. oktoobril kell 15.00 – 17.30 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis (või vajadusel keskkonnas Zoom).

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

Registreerumine on avatud 3. oktoobrini 2022 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

Registreeru koolitusele

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz