KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg12.02.2022
Hind99€
OstaRegistreeru
Kaelavalu, õlavalu - sümptomitest põhjusteni

Kaela- ja õlavalu ning nimetatud piirkonna pinged on üha sagedasemad skeletilihassüsteemi vaevused, mida on võimendanud aina levinum istuv töö ja nutiseadmete kasutus. Valusid iseloomustavad aeg-ajalt esinevad ägenemise perioodid, mis paljudel juhtudel võivad muutuda kroonilisteks. Mida aga paljud ei tea, on asjaolu, et sümptomi põhjus ja sellest tulenevalt ka leevenduse võimalus võib-olla üllatuslik.

Koolitusel „Kaela- ja õlavalu: sümptomitest põhjusteni“ saab õppija ülevaate lülisamba kaela-õlavöötme piirkonna anatoomiast ning loob läbi selle seoseid kaela- ja õlavalu sümptomite ning võimalike põhjuste vahel. Koolitusel osaleja oskab edaspidi omandatud teadmisi kasutada kaela- ja õlavalu ennetamiseks ja leevendamiseks.

Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, treenerid, massöörid, teised tervisevaldkonnas töötavad spetsialistid ning kõik teemast huvitujad.

 NB! Koolitusele kohapeale tulles riietu sportlikult ja mugavalt.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.1. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.1.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, treenerid, massöörid, teised tervisevaldkonnas töötavad spetsialistid ja kõik tervisehuvilised.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • Lülisamba kaela-õlavöötme piirkonna anatoomia: luud, liigestuvad pinnad, lihased, närvi-ja verevarustus.
  • Kehaasendi hindamine ja analüüs.
  • Sümptomaatika/vaevused: FHS- Forward Head Syndrom, nutikael, rotator cuff- rotaatormansett lihased, diski prolaps, n. medianus, n. ulnaris, n. radialis närvide kahjustus, karpaalkanali sündroom, epikondüliit, frozen shoulder-külmunud õlg.
  • Praktiline töö: valikuliselt vaevustest lähtuvalt juhtumipõhine lähenemine.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

  • tunneb lülisamba kaela-õlavöötme piirkonna anatoomilisi struktuure ning kasutab neid teadmisi kaela ja õlavöötme piirkonna vaevuste leevendamiseks ning ennetamiseks;
  • oskab arvestada inimese kui tervikliku organismi funktsionaalsete ja ealiste muutustega ning sooliste iseärasustega;
  • oskab luua seoseid sümptomite ja tegelike põhjuste vahel.

 

 

Koolituse maht:

Auditoorne töö 8 akadeemilist tundi.

Koolitaja:

Ege Johanson on Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut. Teda on kirjeldatud kui karismaatilist lektorit ja oma ala professionaali, kes vaatab inimest tervikuna ja läheb oma töös sügavuti – sümptomitest põhjusteni välja! Ta seob oma koolitustel iidsed tarkused, teaduslikud tõsiasjad ja inimlikel kogemustel põhinevad taipamised ühtseks tervikuks.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 99 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tõendi 8 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 12. veebruaril kell 10.00 – 17.30. Koolitusest on võimalik osa saada nii kohapeal kui ka veebivahendusel.

Kontaktõpe toimub Tallinnas, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.

Registreeru koolitusele

Registreerumine on avatud 7. veebruarini 2022 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

Registreeru koolitusele

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz