KoolitajaLaine Parts
KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg27.01.2023 - 16.02.2023
Hind135€
OstaRegistreeru
Fütotoitained

Fütotoitained on bioaktiivsed ühendid, mis ei ole küll esmavajalikud toitained, kuid omavad positiivset efekti tervisele. Neid leidub peamiselt taimedes ning tuntud on üle 30 000 fütotoitaine. Umbes 5 000 – 10 000 neist tarbitakse toiduga. Koolituse eesmärk on seda laia ning huvitavat maailma tutvustada, rääkides erinevatest taimsetest fütokemikaalide klassidest, leidumisest toiduainetes ja nende ülesannetest organismis.

 

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid ja tervishoiutöötajad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 1. Taimsed antioksüdandid, oksüdatiivne stress, vabaradikaaliline reaktsioon
 2. Karotenoidid
 3. Ubikinoonid
 4. Flavonoidid
 5. Mitte-flavonoidsed polüfenoolid
 6. Glükosinolaadid
 7. Orgaanilised- või allüülsulfiidid
 8. Fütosteroolid
 9. Fütiinhape
 10. Saponiinid

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetanud õppija:

 • orienteerub erinevate fütotoitainete klassides;
 • on kursis fütotoitainete leidumisega toiduainetes ja ülesannetega organismis;
 • mõistab taimse toidu tähtsust fütotoitainete seisukohast
 • kasutab saadud informatsiooni isikliku toitumise korraldamises ja toitumisnõustamises.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

26 akadeemilist tundi, sh auditoorne töö 8 akadeemilist tundi.

Koolitaja:

Laine Parts töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Meditsiinitehnilise hariduse keskuse lektorina ja Eesti Keskkonnauuringute Keskuse Keskkonnakeemia osakonna analüütilise keemia labori vanemkeemikuna, õpetades biokeemiat, toksikoloogiat, analüütilist keemiat ja mitmeid toitumisõpetusega seotud aineid tulevastele farmatseutidele ja õdedele.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 135* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele kehtib soodushind -5%).

Korraldaja poolt on tagatud kohvipausid ning digitaalsed koolitusmaterjalid.

Osaleja saab digitaalse tunnistuse 26 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%. Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Toimumiskoht ja -aeg:

Koolitus toimub 27. jaanuaril 2023 kell 14.15 – 17.30 ja 16. veebruaril 2023 kell 14.15 – 17.30 TALLINNAS, Rahvatervise Akadeemia koolitusklassis (Väike-Paala 1).

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 23. jaanuarini 2023 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.

Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

 

Tsükkel 1
Final Quiz