KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg05.11.2022
Hind99€
OstaRegistreeru

Alaseljavalust tuleneva ebamugava sümptomaatikaga puutuvad meist paljud kokku läbi isikliku või spetsialisti kogemuse. Mida aga paljud ei tea, on asjaolu, et sümptomi põhjus ja leevenduse võimalus võib-olla üllatuslik. Koolitusel „Alaseljavalu: sümptomitest põhjusteni“ saab õppija selle paremaks mõistmiseks ülevaate lülisamba nimme-ristluu anatoomiast ning loob läbi selle seoseid alaseljavalu sümptomite ning võimalike põhjuste vahel. Koolitusel osaleja oskab edaspidi omandatud teadmisi kasutada alaseljavalu ennetamiseks ja leevendamiseks.

Koolitusele tulles riietu sportlikult ja mugavalt.

Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, treenerid, massöörid, teised tervisevaldkonnas töötavad spetsialistid ning kõik teemast huvitujad.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.1. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.1.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, treenerid, massöörid, teised tervisevaldkonnas töötavad spetsialistid ja kõik tervisehuvilised.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • inimese keha kui tervik, põhirõhk lülisamba nimme-ristluu piirkonnal ning selle anatoomilistest muutustest tingitud sümptomaatikal;
  • lülisamba nimme-ristluu anatoomia: luud, liigestuvad pinnad, lihased, närvi-ja verevarustus;
  • kehaasendi hindamine ja analüüs: rühianalüüs, vaagna kalle, lihastestid, juhtumipõhine lähenemine näidetena;
  • sümptomaatika/vaevused: puusaliigese artroos, diski protrusioon/prolaps, elutähtis m. iliopsoas, iliotibiaaltrakti vaevused, tuharalihaste düsfunktsioon, m.piriformis sündroom, kõhulihaste olulisus alaseljavaevuste ennetamisel ja ravis, lahkliha piirkonna vaevused, günekoloogilised/androloogilised vaevused;
  • valikuliselt vaevustest lähtuvalt juhtumipõhine lähenemine.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

  • tunneb lülisamba nimme-ristluu anatoomilisi struktuure;
  • oskab omandatud teadmisi kasutada alaseljavalu ennetamiseks ja leevendamiseks;
  • oskab arvestada inimese kui tervikliku organismi funktsionaalsete ja ealiste muutustega ning sooliste iseärasustega;
  • oskab luua seoseid alaseljavalu sümptomite ja võimalike põhjuste vahel.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

 

Koolituse maht:

Auditoorne töö 8 akadeemilist tundi.

Koolitaja:

Ege Johanson on Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut. Teda on kirjeldatud kui karismaatilist lektorit ja oma ala professionaali, kes vaatab inimest tervikuna ja läheb oma töös sügavuti – sümptomitest põhjusteni välja! Ta seob oma koolitustel iidsed tarkused, teaduslikud tõsiasjad ja inimlikel kogemustel põhinevad taipamised ühtseks tervikuks.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 99 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele kehtib soodushind -5%).

Korraldaja poolt on tagatud paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tõendi 8 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 5. novembril kell 10.00 – 17.30. Koolitusest on võimalik osa saada nii kohapeal kui ka veebivahendusel.

Kontaktõpe toimub TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

Registreerumine on avatud 1. novembrini 2022 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

Registreeru koolitusele

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz