Metaboolne sündroom ja diabeet
- 169 €
Puutud tööalaselt kokku metaboolse sündroomi ja diabeediga? Soovid osata oma patsientidele anda tõenduspõhiseid toitumissoovitusi?
Koolitus “Metaboolne sündroom ja diabeet” annab sulle ülevaate, milliseid toitumisjuhiseid diabeediga patsientidele anda ning oskuse rakendada käitumist muutvaid teooriaid metaboolse sündroomiga kliendile vajalike muudatuste elluviimiseks.
Kui soovid sellist koolitust kollektiivile, siis võta meiega ühendust.
Toimumisaeg:
- 03.10.-28.11.2024
Hind:
- 169 €
Koolitaja(d):
- Anneli Rätsep
- Maarja Randväli
Osale koolitusel ja omanda põhjalikud teadmised, mida vajad diabeedi ja metaboolse sündroomiga patsientidega töötamiseks. Koolituse käigus õpid diabeeti ennetava toitumise põhimõtteid, arvutama insuliini doosi ja süsivesikute suhet, koostama menüüd diabeediga patsientidele ning kasutama käitumist muutva teooria mudelit metaboolse sündroomi korral. Tegemist on põhjaliku koolitusega, mis annab sulle oskused, et toetada oma patsiente tervise säilitamisel ja parandamisel.
Kellele ja miks koolitus mõeldud on?
Koolitus on sulle, kui oled:
- toitumisnõustaja,
- toitumisterapeut,
- toitmisravi spetsialist,
- või tervishoiutöötaja
ning soovid oma teadmiste- ja oskustepagasit laiendada. Koolituse läbimine on vajalik, kui plaanid taotleda toitumisterapeudi kutsetunnistust.
Mida koolituselt saad ja õpid?
Koolituse tulemusel õppija:
- Teab tõenduspõhiseid diabeeti ennetavaid toitumise põhimõtteid
- Arvutab insuliini doosi ja süsivesikute suhte, arvestades valkude ja rasvadega menüüs
- Tutvub diabeedihaigele mõeldud meditsiiniseadmetega
- Koostab diabeediga kliendilt saadud lähteandmete põhjal menüü
- Teeb kokkuvõtte diabeediga klientide sihtrühmapõhistest ravijuhistest
Koolitusel käsitletavad teemad
- Diabeedi ennetuse ja ravi tõenduspõhised toitumise eripärad
- Insuliini doosi ja süsivesikute suhte arvutamine
- Praktiline tutvumine diabeedihaigetele mõeldud meditsiiniseadmetega
- Diabeediga kliendile menüü koostamine
- Sihtrühmapõhised juhised diabeedihaigetele (lapsed, rasedad, eakad)
Tagasiside osalejatelt:
Koolitaja(d):
Anneli Rätsep on 1996. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning 2001. aastal perearsti erialaõppe. 2009. aastal kaitses ta doktorikraadi teemal „Teist tüüpi diabeedi käsitlus peremeditsiinis“.
Alates 2002. aastast on Anneli õpetanud Tartu Ülikoolis ning praegu töötab peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudis dotsendi ja vanemteadurina ning praktiseeriva perearstina Tartu Ülikooli Perearstikeskuses.
Anneli teadus- ja õppetöö on seotud krooniliste haigustega patsiendi käsitluse (diabeet, hüpertensioon, ülekaal), suhtlemise ja motiveeriva intervjueerimisega. Motiveeriva intervjueerimise (MI) õpinguid alustas Anneli 2010. aastal ning MI treeneriks sai ta 2013. aastal ning on ka rahvusvahelise treenerite võrgustiku MINT liige.
Maarja Randväli on lõpetanud erinevatel aastatel Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üldõenduse, kliinilise õenduse spetsialiseerumisega diabeedvaldkonnale ning toitumisterapeudi õppe. Magistrikraad on tervishoiu juhtimises ning hetkel Tallinna Ülikoolis doktorantuuris keskendub ta diabeedi tüsistuste mõjule vaimsele tervisele.
Maarja Randväli on töötanud kümme aastat diabeedivaldkonnas. Alustas SA TÜK lastehaiglas diabeediõena, kus peamiselt tegeles laste ja noorukitega, kellel on 1. tüüpi diabeet. Laste ja noorukitega on töötanud ka diabeedilaagrites nii Eestis kui Soomes. Need kogemused on andnud võimaluse mõista diabeeti põdeva inimese igapäeva elu. Täiskasvanute, rasvunud ja 2. tüüpi diabeeti põdevate patsientidega on kogemused teistes haiglates ja erakliinikutes, kus on saanud kombineerida diabeedivaldkonda ja toitumiteraapia oskusi ning loonud suurepärased teadmised haiguse mõistmises. Viimased aastad on lisaks valdkonna spetsialisti tööle olnud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õppejõud ning keskendunud teadustöödele.
Diabeedivaldkond on Maarja südameasi. Lisaks valdkonna spetsialistina on arendanud pea kümme aastat diabeedi valdkonna kutseorgranisatsiooni ning on MTÜ Diabeedispetsialistid pikaajaline juhatuse liige. Maarja on aktiivselt kaasa löönud ka ravijuhendite tegevuses (2. tüüpi diabeedi ravijuhend, 2. tüüpi diabeedi mittefarmakoloogiline ravijuhend). Lisaks on algatanud ja arendanud ühiskondlikku algatust nimega Kõnnime Koos, et suurendada inimeste liikumist ning parendada vaimset tervist.
Kuidas koolituspäev välja näeb?
Koolitus toimub kahel päeval, 3. oktoobril kell 10:00-15:45 veebikeskkonnas Zoom ja 28. novembril kell 10:00-13:15 Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis (Väike-Paala 1, Tallinn). Koolituse salvestus on järelvaatamiseks kättesaadav kuni 31. detsembrini.
Koolituse kogumaht on 26 akadeemilist tundi, sh 10 akadeemilist tundi auditoorset tööd.
Koolitusel osalejatele väljastatakse hindamiskriteeriumitele vastava kirjaliku töö esitamisel tunnistus.
Õppe alustamise tingimused ja lisainfo
Õppija peab olema eelnevalt läbinud tervishoiutöötaja või toitumisnõustaja õppe.
Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.
Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.
Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.
NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.
Kui soovid sellist koolitust kollektiivile, siis võta meiega ühendust.
Tekkis küsimus?
Koolitusjuht Maarja vastab hea meelega sinu küsimustele: maarja@rahvatervis.ee
+372 5558 3805
Liitu meililistiga, et saada saabuvate koolituste kohta esimesena infot