KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg14.11.2018 - 05.12.2018
Hind190€
OstaRegistreeru

Facebook

Anoreksia sport

Söömishäire on haigus, mis on puudutanud üsna paljusid sportlasi, treenereid ja lapsevanemaid ning muuhulgas mõjutanud ka mitmete tippsportlaste karjääri. Tundes söömishäire kujunemise tausta, saab erinevate osapoolte käitumismustreid varakult suunata, et haigust juba eos ennetada ning seeläbi sportlase saavutusvõimet maksimaalselt toetada. Eesti spordimaastikul on mitmeid edukaid sportlasi, kes oleksid võinud jõuda veel kaugemale ja püsida tervemad, kui nad oleksid pääsenud söömishäire pöörisest. Koolituse eesmärk on tutvustada söömishäirete kujunemise tausta, haigussümptomeid, ravi ja ennetusvõimalusi. Parimaks raviks peetaksegi ennetust, mistõttu võtame endise tippvõrkpalluri Anna-Liisa juhtumi üksipulgi lahti. Läbi praktilise lähenemise püüame koolitusel osalejatele anda parimad teadmised ja tööriistad, kuidas söömishäire teket ära hoida, ära tunda esimesi söömishäire ilminguid ning haigestunud sportlast normaalse söömise juurde naasmisel toetada.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.1; Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.1; Treener, tase 5 kutsestandard, kompetentsid B.2.1, B.2.2 ja B.2.3, Vanemtreener, tase 6 kutsestandard, kompetentsid B.2.1, B.2.2 ja B.2.3, Meistertreener, tase 7 kutsestandard, kompetentsid B.2.1, B.2.2 ja B.2.3.

Sihtgrupp:

Treenerid, toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, lapsevanemad ja teised huvilised

Koolitusel käsitletavad teemad:

 1. Taust ja kujunemine
  • Perekond ja traditsioonid
  • Lapsevanem kui treener ja treener-lapsevanem süsteemi piirid
  • Kaalunumber ja sellele lähenemisviisid
  • Toit kui kompensatsioon ja emotsioonide kontroll
 2. Haiguse ilmingud
  • Kehakoostise mõõtmisvõimalused ja analüüsi harjutused
  • Söömishäirete liigid, sümptomid ja esinemissagedus
  • Mõju füüsilisele ja vaimsele tervisele
  • Mõju sportlikule tulemusele
 3. Ravi ja abistamise võimalused
  • Koostöö kõigi osapoolte vahel
  • Ravivõimalused Eestis, sh medikamentoosne ravi ning käitumuslik teraapia
  • Pere ja treeneri roll ravi toetamisel
  • Tugiisikuks olemine
 4. Ennetus ja saavutatud ravitulemuse säilitamine
  • Eesmärkide sõnastamine, väärtused, identiteet
  • Kehakaal, kehakoostis ja sportlik tulemus
  • Söömisharjumuste kujundamine ja õige toitumisviisi valik
  • Treeneri, pereliikmete, toitumisspetsialisti ja psühholoogi vahelise koostöövõrgustiku loomine

Õpiväljundid:

Peale koolituse läbimist õppija:

 • mõistab haiguse tähendust ja teab söömishäirete võimalikku mõju tervisele, sportlikele tulemustele ja isiklikule elule;
 • teab erinevaid söömishäirete liike ja oskab neid märgata;
 • mõistab treeneri rolli tähtsust söömishäirete kujunemise ja ennetamise süsteemis ning haigestunud noore tugivõrgustikus;
 • oskab õigesti toimida, kui on märganud söömishäire kahtlusega inimest;
 • oskab väärtustada terviklikku ja süsteemset lähenemist eesmärkide saavutamisel, toetada haigestunu taastumisprotsessi ning teha koostööd erinevate osapooltega.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

26 ak tundi, sh 16 kontakttundi.

Õpingute alustamise tingimused:

Valmisolek saadud teadmisi koolituspäevade vahel kinnistada ja iseseisva tööna iseenda, sportlaste ning lastevanemate käitumismustreid jälgida ja analüüsida. Soovituslik on varasem treeneritöö ja/või toitumisnõustamise kogemus. Samuti varasem anatoomia ja füsioloogia ning psühholoogialaste koolituste läbimine.

Koolitajad:

Kristel Päll omab magistrikraadi psühholoogias, olles spetsialiseerunud kooli- ja nõustamispsühholoogia valdkonnas. Koolitajana on Kristel lisaks Rahvatervise Akadeemiale teinud koostööd ka Eesti Massaazi- ja Teraapiakooliga, kus on lugenud “Spordipsühholoogia”, “Neuropsühholoogia alused” ja “Üld- ja arengupsühholoogia alused” loenguid. Koolitusi on ta teinud ka kriisi-, motivatsiooni-, lähisuhetepsühholoogia ja konfliktilahenduse teemadel. Hetkel osaleb perekonna psühhoteraapia spetsialiseerumiskoolitusel, mis annab talle võimaluse ja oskuse tulevikus läbi viia pere- ja paariteraapiaid. Lisaks psühholoogitööle on ta ka personaal- ja rühmatreener.

Anna-Liisa Sutt on endine tippvõrkpallur, kes oma sportlaskarjääri jooksul kannatas 12 aastat söömishäire küüsis ning seda paljudele märkamata kujul. Anna-Liisa astub koolitusel osalejate ette elava raamatuna ning tõmbab oma lool kaardinad eest. Hetkel on Anna-Liisa läbimas kogemusnõustaja koolitust.

Siret Saarsalu omab magistrikraadi toitumismeditsiinis (Hohenheimi Ülikool, Saksamaa) ja on täiendanud end sporditoitumise vallas (ETH Zürich, Šveits). Siret töötab ettevõttes Nutrilligent OÜ ja Tartu Ülikooli Kliinikumis toitumisterapeudina ning viib läbi toitumisalaseid koolitusi. Omandatud on toitumisterapeudi (tase 6) ja täiskasvanute koolitaja (tase 7) kutsetunnistused.

Lõpetamine:

koolitus lõpeb vastavalt hindamiskriteeriumitele koostatud eneseanalüüsi esitamisega ning lõpetajatele väljastatakse tunnistus.

Tunnistuse saamise eeldused:

 • Osalemine auditoorsel õppetööl 75%
 • Arvestatud kodutöö
 • Tasutud õppemaks

Osalustasu:

koolituse osalustasu on 190* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tunnistuse 26 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu. Võimalik tasuda kahes osas.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

 

Toimumiskoht ja -ajad:

koolitus toimub 14. novembril 2018 kell 10.00 – 17.30 ja 5. detsembril 2018 kell 10.00 – 17.30 TALLINNAS, RA Koolitused õppeklassis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 4. novembrini 2018 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.

 

Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Õpi toitumisnõustajaks

 

 

 

 

 

Tsükkel 1
Final Quiz