Helena Väljaste, MSc
Psühholoog, terapeut, koolitaja

Tutvustus

Helena on psühholoog, terapeut ja koolitaja. Tal on Tallinna Ülikooli magistrikraad psühholoogias spetsialiseerumisega nõustamisele. Ta on täiendkoolitanud end erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (teadvelolekuteraapia, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt.).

Erialaste teadmiste kõrval toetavad tema arengut õpetused teadvelolekust (mindfulness), teadliku muutuse kunstist (TMK) ja iidsest krija jooga traditsioonist (“kriya” – täieliku teadvelolekuga tehtud tegu), millega ta on tegelenud 2009. aastast saati.

Helena kireks on motivatsiooni olemus ning siin ja praegu kohalolu kunst. Seetõttu viib ta "Meelerahu" kaubamärgi alt läbi vastavaid teraapiaid ja koolitusi.

Mindfulnessi on Helena õppinud nii õpetajate käe all (Mindfulness based Cognitive Therapy; Mindfulness in Schools .b  ja Teach .b Foundations programmid) kui ka Interneti ja raamatute vahendusel (UCLA "Mindful Awareness Practices"; Sounds True "Mindfulness Daily" jt.). Koolitab ja nõustab ta sellel alal aastast 2012. Vaata lähemalt.

Motiveeriva intervjueerimise (MI) õpingud algasid Helenal 2011. aastal. MI treeneriks sai ta 2013. aastal ning ühtlasi õppis ta ka vedama motivastioonigruppe (Motivational Interviewing in Groups). Tema poolt pakutavad MI teenused on erinevad koolitused (sissejuhatus, algtase, kesktase, MI gruppides, tellimustööna valmivad koolitused), isiklik motivatsiooninõustamine ja motivatsioonigrupid. Vaata lähemalt.

Helena panustab juhatuse liikmena ühtlasi ka MTÜ Vaikuseminutid ja MTÜ EMITA arengusse.