+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Koolitused ettevõtetele

Valus selg ja kange kael - ennetus ja ravi

Kangekaelsus ja valutav selg näivad olevat kontoritöötajate truud kaaslased. Loomulikult armastavad nad ka teisi sundasendite praktiseerijaid, näiteks hambaarste, laotöötajaid ning poemüüjaid – kõiki natuke erinevalt ja omal moel. Koolitusel saad teada, miks kaela- ja seljavaevused tekivad ning kuidas neid ennetada ja leevendada. Kesksel kohal on praktilised tegevused, mida saad tööl ja kodus rakendada.

Koolituse tulemusel valid sobivad tööasendid ja tead lihtsaid võtteid, kuidas ennetada ning leevendada kaela- ja seljavaevusi.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:

 • Lülisamba anatoomia ja füsioloogia.
 • Millised on lülisammast koormavad asendid ja tegevused.
 • Lülisamba kaela- ja seljaosa liikuvuse hindamine.
 • Ergonoomika erinevates tööasendites
 • Kuidas selga säästvalt raskuseid tõsta?

KOOLITAJA

Mati Arend on FysioCentrumi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku füsioterapeut. Füsioteraapia haridusega tegi Mati algust Tartu Ülikoolis, kus jätkab praegu doktoriõpinguid Liikumis- ja Sporditeaduste erialal. Lisaks on Mati Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja Füsioteraapia instituudi õppejõud ning FysioCentrumi üks asutajatest.

Varasemalt on Mati ka üldkehalise ettevalmistuse treenerina aidanud TÜ/Rock ja Rocki Korvpallikooli ning Eesti korvpalli noortekoondise mängijaid. Saavutussportlasena on Mati tegelenud sõudmisega – seega on liikumine ja treenimine ning nendega kaasnevad probleemid ka isiklikul tasandil tuttavad. Kliinilises töös on Mati keskendunud kroonilise valu probleemidele, mis sageli saavad alguse sundasenditest või -tegevustest tööl.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST:

Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.

  Nimi (nõutav)

  E-mail (nõutav)

  Telefoninumber (nõutav)

  Millise koolituse vastu tunnete huvi?

  Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega