+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Podcast

Tuuli Taimur, MSc
Laste söömisharjumused
16 10 2023

PODCAST #13 Laste söömisharjumused ja neid mõjutavad tegurid – Tuuli Taimur, MSc

//
Kommentaarid0

Laste toitumise teemalise podcasti sarja kolmandas saates arutame, kuidas kujunevad laste söömisharjumused ja millised tegurid neid mõjutavad.

Sarnaselt maitse-eelistustele kujunevad ka meie söömisharjumused suuresti välja juba lapseeas. Söömisharjumusi mõjutavad väga erinevad aspektid – pakkumise järjepidevus, toidukordade korraldus, söömise emotsionaalsus, kõrvaltegevused, näksimine ja palju muud. Näksimine, olgu nimetatud, võib olla lapse toidueelistuste kujunemisel üsna oluliseks mõjutajaks. Seega mõtle, kas ka sinu peres võib ette tulla olukordi, kus õhtusöögi ajal teatab laps, et tal ei ole kõht tühi, kuid enne magama minekut otsitakse köögist midagi näksida?

Kuidas näksimine ja lastele meelepäraste toitude pakkumine võib olla suurimaks takistuseks muutuste loomisel ning millise mõjuga on pere söömisharjumused lapse praegustele ja hilisematele valikutele, sellest juttu teemegi.

Põnevat kuulamist!

 

 

 

Kuula laste toitumise seeria esimest osa siit.

 

Kui Sul on sügavam huvi laste toitumise vastu ja soovid oma lapse toiduvalikuid laiendada, ootame Sind järgmisse 5-nädalasse väljakutsesse “Laste söömiskunst – toiduskeptikust supersööjani“.