+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Podcast

Tuuli Taimur, MSc
Lisatoiduga alustamine
9 10 2023

PODCAST #12 Lisatoiduga alustamine ja lapse maitse-eelistuste kujunemine – Tuuli Taimur, MSc

//
Kommentaarid0
Rahvatervise Akadeemia laste toitumise teemaliste podcastide seeria teises osas on põgusa arutelu all küsimus, millal võtta päevakorda lisatoiduga alustamine, millises vanuses tutvustada näputoitu ja kuidas see kõik võib mõjutada lapse maitse-eelistuste kujunemist. Kas lisatoiduga alustamise ajastus võib mõjutada seda, milline on lapse valmisolek uusi toite proovida või mängib siin oma rolli ka lapse söömistemperament?

Arutleme teemal, kuidas toidukorrad võivad tekitada erinevaid emotsioone nii vanemates kui ka lapses. Lisaks emotsioonidele mõjutavad meid ka hoiakud. Mõtle hetkeks oma tutvusringkonna peale. Tõenäoliselt on seal nii neid, kes katsetavad uusi toite suurima põnevusega, kui ka neid, kes jäävad kindlaks tuttavatele maitsetele.

Kuidas lisatoiduga alustamine ning toidukordade emotsionaalsus mõjutab lapse maitse-eelistuste ja hoiakute kujunemist ning millist rolli mängib söömistemperament, sellest seekordses osas juttu tulebki.

Milline on sinu kogemus lisatoiduga alustamise ja selle mõjuga maitse-eelistuste kujunemisele?

 

Põnevat kuulamist!

 

 

 

Kuula laste toitumise seeria esimest osa siit.

 

Kui Sul on sügavam huvi laste toitumise vastu ja soovid oma lapse toiduvalikuid laiendada, ootame Sind järgmisse 5-nädalasse väljakutsesse “Laste söömiskunst – toiduskeptikust supersööjani“.