Maarja Jansen

Maarja Jansen

Tutvustus

Maarja on aastate jooksul hakanud mõistma, et inimene toimib kui tervik. Veel enam ta leiab, et füüsilist ja vaimset tervist tuleb vaadata kui ühtset, koos toimivat süsteemi. Läbi isikliku kogemuse on ta saanud aru, kui oluline on tarbitav toit ja selle kvaliteet. Lisaks toiduvalikutele on sama oluline või et isegi veel olulisem aspekt liikumisharjumused, mis aitavad hoida nii füüsilise kui ka vaimse tervise tasakaalus.

Maarja jaoks on olnud põnev väljakutse leida kompromiss enda toitumise ja pere söömisharjumuste vahel. Olles ise liikuva eluviisiga, mõistab ta, et toit taldrikul peab olema tervist ja liikumist toetav. Kuna peres on lisaks veel kasvamas kaks kooliealist tüdrukut ning abikaasa, kes harrastab aktiivselt kestvusspordialasid, on eriti oluline teha pere jaoks võimalikult häid valikuid.  Tasakaalu leidmine võib aga olla parasjagu keerukas. Kokkamine ning erinevate retseptide proovimine ja maitsete kombineerimine on kindlasti see, mis Maarjale meeldib ja huvi pakub.

Tänaseks on Maarja isiklikust vajadusest korrigeerida oma toiduvalikuid kasvanud välja suurem huvi toitumise vastu. Sellest tulenevalt läbis ta Rahvatervise Akadeemias toitumisnõustaja õppe. Koolituse läbimine andis veel suurema tõuke ja soovi selles mitmekülgses valdkonnas tegutseda. Varasemalt on Maarja lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse spetsialisti eriala.

Rahvatervise Akadeemias hoolitseb koolitusjuht Maarja eelkõige selle eest, et tänastel ja tulevastel õppijatel oleks koolitusel osalemine põnev ja sujuv ning klientidel teenuste kasutamine meeldiv. Maarja viib läbi ka toitumisalaseid töötubasid lastele.

Scroll to Top