Koolituspäev
Ajutoit - kuidas hoida aju vormis?
Kas saame toitumise läbi mõjutada seda, kui teravad pliiatsid oleme? Või koondada tähelepanu ja fookust kindlaks hetkeks, mil peame olema vaimselt tippvormis? Veelgi enam, kas toitumine võib mõjutada meie üldiseid mõttemustreid ja meelestatust ning milline seos on toitumisel ja kõrgemas eas levinud aju tervisega seotud haigustel nagu Alzheimeri tõbi ja dementsus? Kõigest sellest saab kuulda koolitusel „Ajutoit – kuidas hoida aju vormis?“. Koolitus on eriti aktuaalne neile, kel mõttetöö toob leiva lauale.
Koolituspäeval käsitletavad teemad:
- Aju anatoomia ja füsioloogia- huvitavad faktid aju ehitusest, erinevatest piirkondadest ja nende funktsioonidest, aju plastilisusest ja võimekusest.
- Aju energia- ja toitainete vajadus.
- Ajarütmid, unetunnid, vajaduspõhine toitumine ja tervislik doos liikumist ehk elustiili mõju aju tervisele ning töövõimekusele.
- Toitumuslikud võtmetegurid- veresuhkru tasakaal, asendamatud rasvhapped, mikrotoitained, toidulisandid.
- Aju ja soolestik – sisemine ökosüsteemi, kõhuprobleemide ja bakterite mõju ajule.
- Aju- ja kõhusõbralik toit – lihtsad retseptid nii tööl kui kodus.
Sul on teadmised ja oskused, kuidas läbi toitumise toetada aju tervist ja hoida mõte ergas.
Koolitustel osalejate tagasiside
Koolitaja
Kärt Jalajas on lõpetanud Tallinna Ülikoolis kehakultuuri õpetaja magistriõppe, töötanud aastaid treenerina ning läbinud Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja ja ka toitumisterapeudi õppe. Ta omab toitumisterapeudi 6. taseme kutsekvalifikatsiooni ning toitmisravi sertifikaati. Kärt on veendumusel, et heaolu ja õnne tagamiseks on oluline hoolitseda keha kõikide vajaduste eest – pakkuda piisavalt liikumisvõimalusi ja füüsilist koormust, tagada vajaminevad energia- ja toitainevarud, seista piisava unevajaduse eest ning olla hoolas ja tähelepanelik oma vaimse tervise suhtes.
Võta meiega ühendust
Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.