+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Toitumisharidus lastele

Tervisliku toitumise tutvustamine ja propageerimine, samuti toiduteadlikkuse tõstmine, on olulised, et ennetada mitmesuguseid elustiilist tulenevaid terviseprobleeme ning vähendada meedias levivast vastukäivast infotulvast või äärmuslikest soovitustest tulenevat söömisega seotud ärevust. Lastele suunatud toiduhariduse eesmärk on sütitada lastes huvi toidu, toitumise ja toiduvalmistamise vastu ning seeläbi aidata neil kujundada tervislikud harjumused kogu eluks.

Laste töötubade ja koolituste puhul peame oluliseks, et:

  • Lähtutakse lapsest, ehk teadmisi antakse edasi eakohaselt
  • Juhendajateks on kogenud toitumisnõustajad, misläbi tagame, et valmistatavate toitude puhul tuginetakse tasakaalustatud toitumise põhimõtetele.

Tegevused lastele

Rahvatervise Akadeemiast leiad interaktiivseid ja mängulisi töötubasid laste sünnipäevadele ning üritustele ja Tervisesõbra huvikooli, kus noortel toiduhuvilistel on võimalik põhjalikumalt tutvuda toiduvalmistamise ja toitumise põneva maailmaga. Lisaks teeme koostööd lasteaedade, koolide, spordiklubide ja noortekeskustega, et üheskoos edendada laste toitumisalaseid teadmisi ja seeläbi luua tervemat ühiskonda.

Vaata lähemalt: