+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Lasteasutustele

Lasteasutustel on võimalus luua positiivset muutust!

Üldharidus- ja lasteasutused on suurepärane koht lastele toitumisteadmiste edastamiseks ning iseseisvas elus vajaminevate oskuste rajamiseks. Nimelt toimub toitumisharjumuste kujunemine suuresti lapse- ja noorukieas.

Läbimõeldud toitumisõppe vajalikkust kinnitab 2020 aasta alguses avaldatud „Eesti Riigi terviseprofiil 2019“ raport, millest selgub, et ligi viiendik Eesti täiskasvanutest on rasvunud. Samuti ilmneb ka suur ebavõrdsus erineva sotsiaalmajandusliku taustaga inimeste vahel. Varasematest uuringutest on teada, et kaalumure on üha levinum ka laste hulgas – hinnanguliselt on esimeses klassis ülekaaluline ligi iga neljas tüdruk ja iga kolmas poiss.

Statistika on murettekitav, samas oleme lootusrikkad ja näeme suurt potentsiaali trendi muutmiseks just läbi süsteemselt läbimõeldud toitumisõppe juba varases eas ja seda koostöös haridusasutustega, sest nii jõuame kõigi Eesti noorteni. Võimaldades toitumisharidust koolides ja muudes lasteasutustes, saame korraga tabada kahte olulist eesmärki – töötada tervema ühiskonna ja võrdse tervise nimel!

Panustame koos laste toitumisharidusse ja seeläbi tervemasse ühiskonda!

Kutsu meid koolitama

Toitumisõpe eeldab metoodilist lähenemist, kus eakohaselt on integreeritud nii teoreetilised kui praktilised õppevormid  ning ollakse lisaks kursis harjumuste kujundamise psühholoogilise küljega. Oleme juba alates 2013. aastast teinud koostööd lasteasutustega tundide ja huviringide läbiviimisel.

Laste töötubade ja koolituste puhul peame oluliseks, et:
  • Lähtutakse lapsest, ehk teadmisi antakse edasi eakohaselt
  • Juhendajateks on kogenud toitumisnõustajad, misläbi tagame, et edasiantavate teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste puhul tuginetakse tõenduspõhisele informatsioonile (Eesti toitumissoovitused) ja tasakaalustatud toitumise põhimõtetele.

Tagasiside

Otsid oma õpilastele sobivat koolitust?

Vali huvipakkuv loeng või töötuba altpoolt ja tutvu kindlasti ka Tervisesõbra huvikooli programmi loengutega – huvikooli programmi kursusi on võimalik tellida oma õppeasutusse ka täismahus.

Oleme varasemalt viinud läbi toitumisõpet ka erinevate toetusprogrammide raames (nt PRIA). Võta meiega ühendust ja teeme koolituspakkumise lähtudes hanketingimustest.

Kirjuta oma soovidest lähemalt ning kujundame koos just teie vajadustele vastava tunni!

    Nimi (nõutav)

    Email (nõutav)

    Telefoninumber (nõutav)

    Millise koolituse vastu tunnete huvi?

    Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega

    Tutvu tehtud töödega

    Kose Gümnaasium (september 2020)

    Kose Gümnaasiumis toimusid töötoad “Maitsete salapärane maailm” ja “Fruktodisain” kõigile 2. – 6. klassi õpilastele. Paari nädala vältel peeti kokku 24 töötuba, mille jooksul õpiti tundma oma maitsemeeli, omandati teadmisi toidust ja toitumisest ning valmistati erinevaid roogasid, mis vastasid tasakaalustatud toitumise põhimõtetele. Lisaks “mängiti toiduga” ja uuriti, kuidas toitu isuäratavalt serveerida. Projekti sai teoks PRIA rahastuse raames.

    Põlva (märts – juuni 2019)

    Põlva Vallvalitsuse eestvedamisel toimusid mitmetes maakonna koolides kokkamiskursused põhikooliõpilastele. Korra nädalas, viie nädala vältel, said lapsed juhendaja eestvedamisel 1,5 tunni jooksul valmistada erinevaid lihtsaid ning maitsvaid toite, mille aluseks loomulikult tervislikkus ning täisväärtuslikkus. Tund andis erinevaid toiduvalmistamise oskusi ja lastele tutvustati uusi maitseid ning maitsekooslusi. Näiteks valmistati köögiviljadest küpsetisi ja kaunviljadest suppi, aga ka laste lemmikuid nagu pitsa, vrapid ja magustoidud, siiski, kõik need said tehtud tervislikus võtmes ning tuginedes mitmekülgse toitumise põhimõtetele.​ Kokkamiskursused toimusid viies Põlvamaa koolis ning viidi ellu Põlvamaa Partnerluskogu ja Põlva vallavalitsuse toel.

    Lääne-Virumaa (aprill ja november 2019)

    Lääne-Virumaal Simunas, Rakkes ja Väike-Maarjas toimusid harivad töötoad noortekeskustes. Lapsed ja noored said osa võtta temaatilistest töötubadest nagu “Magusa mustkunst”, “Maitsete salapärane maailm” ja “Tervete hammaste saladus”. Õppetegevust rahastasid omavalitsused.

    Koolitunnid ja loengud

    Oleme pidanud toitumisalaseid tunde ja loenguid koolides inimese- ja loodusõpetuse raames ning osalenud tervisenädalatel. Samuti oleme spordi- ja huvikoolides korraldanud noorsportlaste toitumist puudutavaid loenguid ja töötubasid nii lastele kui lapsevanematele.