Huvi inimese kui terviku, tema füüsilise ja vaimse heaolu ja selle hoidmise vastu tekkis Varjel juba gümnaasiumis. Varje teekond inimeste abistamisel algas 1993. aastal Tallinna Lastepolikliiniku taastusravi osakonnas. Seejärel viis elu ta Rootsi, Göteborgi kus ta õppis Rahvaülikoolis ja taaskord sattus tervishoiu valdkonda tegelema inimeste tervise hoidmisega.
Eestisse naastes alustas ta õpinguid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õe erialal. Alates 2000. aastast on ta õde-nõustaja, tegelenud patsientide ja nende lähedaste nõustamise ja võimestamisega kroonilise neeruhaiguse ja neeruasendusravi (dialüüs, neerusiirdamine) erinevates etappides.
Varje oli Tervisekassa ravijuhendi „Kroonilise neeruhaiguse ennetus ja käsitlus“ ja „Kroonilise neeruhaiguse patsiendijuhendi“ töörühma liige. Aastakümnete jooksul on ta koolitanud palju koduõdesid, pereõdesid, teinud koostööd diabeediõdedega, on külalisõppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.
Oma erialaseid teadmisi täiendab iga aastaselt nii Skandinaavias kui ka rahvusvahelistel konverentsidel ja koolitustel. Kroonilise neeruhaiguse toitumisalase baaskoolituse läbis Hollandis, toitumisalaseid teadmisi täiendab iga aastaselt erialastel rahvusvahelistel kliinilistel konverentsidel, osaleb koolitustel, tugeva baasi on talle andnud 24 aasta pikkune praktiline töö.
- aastal lõpetas ta Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja baasõppe. Huvi omada rohkemaid teadmisi ja neid teistega jagada ei ole temas tänaseni kuhugi kadunud.
- aastal omandas ta Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis kliinilise õenduse magistrikraadi, on APN (advanced practice nurse).
Täna töötab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas nefroloogiakeskuses õendusjuhina, jagades oma teadmisi, kogemusi ja arendades eriala.
Eraviisiliselt töötab toitumisnõustajana, spetsialiseerunud on krooniliste haigustega patsientide/klientide nõustamisele.
Rahvatervise Akadeemias koolitab Varje Mantsik toitumisterapeudi õppe raames.