Helle Nurmsalu

Helle Nurmsalu

Tutvustus

Helle Nurmsalu on lõpetanud 2008.a. Tartu Ülikooli füsioteraapia magistriõppe. 2013.a. spetsialiseerus naiste tervise füsioteraapiale ja on sellest alates koolitanud end igal aastal välismaal (Inglismaa, USA, Poola).

Peamiseks huviks on sünnitusjärgne kõhulihaste lahknemine ehk diastaas ning ta on aastate jooksul koostanud rohkem kui 5000 naisele taastusplaane ja on selles vallas juhtivekspert Eestis.

Samuti on ta koolitanud ämmaemandaid ja ka perearste erinevatel sünnitusjärgset taastumist puudutavatel teemadel (“Rasedusaegne kehaline koormus”, “Sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapia: kõhusirglihase lahknemine, vaagnapõhja düsfunktsioon”, “Kõhu sirglihase lahknemine. Ravi”, “Soovitused vaagnapõhjalihaste taastumise soodustamiseks füsioterapeudi pilgu läbi”, “Rasedusaegne ja sünnitusjärgne füsioteraapia”).

Lisaks osales Helle 2018.a. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringus, kus mõõtis 200 naise vaagnapõhjalihaseid EMG-ga ja SportEst klastri töögrupi töös, mille raames valmis juhendmaterjal “Rasedus ja sportlik aktiivsus”. Helle Nurmsalu on mitmete terviseteemaliste artiklite autor (Perearst, Apteeker, Tervis Pluss, Pere ja Kodu jne).

Scroll to Top