Koolituspäev ettevõtetele
Tervistav uni
Kas oled märganud, kuidas mõjub tööpäevale magamata öö või paar? Või milline on töö tulemuslikkus, kui uni on häiritud pikema perioodi vältel? Lühiajalisi uneprobleeme on meist kogenud enamik, aga igas suuremas meeskonnas leidub ka neid, kel välja puhkamata ööd on pigem standard kui erand. Ometigi on piisav uni hea enesetunde tagamise ning kestlikult kõrge soorituse eelduseks. Seda, miks uni on tervise seisukohast nii oluline ja kuidas luua unekvaliteeti toetavaid rutiine, kuuled koolitusel „Tervistav uni“.
Koolituspäeval käsitletavad teemad:
- Unetervise A-B-C ehk milline on une-ärkveloleku rütm, mis on und mõjutavad sisemised ja keskkondlikud faktorid.
- Õpi unehäkkeriks ehk saa teada, kuidas seadistada une-ärkveloleku rütmi ning luua und soodustavaid rutiine nii endale kui perele.
- Kuidas ja millal treenida, et füüsiline koormus toetaks une kvaliteeti?
- Vahetustega töö ja uni: milline on mõju tervisele ja kuidas unerutiini töögraafikust tulenevalt planeerida?
- Une võimalikkusest (väike)lapsega peredes ehk kuidas esimesed aastad üle elada.
- Milline on kohvi, alkoholi ja sõltuvusainete mõju unele?
- Mida peab arvestama kõrge saavutusvajadusega inimene une kohta? Muu hulgas saab käsitlust populaarne ’kella 5 klubi’.
Koolituse tulemusel oskad luua head unekvaliteeti toetavaid rutiine ning seeläbi panustad parema ööune, enesetunde ja elukvaliteedi loomisesse.
Koolitustel osalejate tagasiside
Koolitajad
Heisl Vaher (MD) on kõrva-nina-kurguarst ning unemeditsiini spetsialist, kes omab pikaaegset kogemust uneaegsete hingamishäirete ravis lastel ja täiskasvanutel. Ühtlasi on ta Eesti Unemeditsiini Seltsi liige ning oli kuni 2021 aastani seltsi president. Enda teadmisi on ta korduvalt täiendanud USA, Prantsusmaa ja Saksamaa unemeditsiinile keskenduvates kliinikutes. Ta on kirjutanud mitmeid erialaseid ning populaarteaduslikke artikleid unemeditsiini ja kõrva-nina-kurguhaiguste teemal.
Kene Vernik on psühholoog ja unenõustaja. Töötab Tartu Psühhiaatriakliinikus unekeskuse osakonnas ja ühtekokku olnud selle alaga seotud ligi 16 aastat. Haiglas omandas unetehnoloogi praktilised oskused ja 2016. aastal väljastati talle unetehnoloogi kutse Euroopa Unemeditsiini komisjoni poolt. Lisaks omab Kene Tartu Ülikooli magistrikraadi psühholoogias. Ta on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia ja skeemiteraapia põhiväljaõpped. Viimased neli aastat on vastuvõttudele lisandunud meeleoluhäire ja isikushäire all kannatavad kliendid. Viimastel aastatel on Kene end pühendanud ka noorte emade, vastsündinute, imikute, laste ja noorukite uneprobleemidele.
Anette Ariana Pärnits on koolitaja, unenõustaja, autor ning hambaarst. Anette lõpetas arstiteaduskonna hambaarstiteaduse cum laude ja kõrvalerialana õppis psühholoogiat. Ta on kirjutanud ülimalt populaarse raamatu “7 sammu lapse parema uneni: Saa sõbraks mikrobioomi ja ööpäevarütmidega”, mis on aidanud üle tuhandel perel saada parema une. Lisaks ka kümned pered, kes on saanud individuaalse lähenemisega väga häid tulemusi une vallas.
Võta meiega ühendust
Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.