Koolituspäev
Mõistatuslik mikrobioom - kõhubakterite mõju meie tervisele
Kas teadsid, et meie soolestikus peidab end üüratu mikromaailm ning seal elab üle 100 triljoni bakteri? Ja et seal antakse meie immuunsusele oluline panus – üle 75% meie immuunsusest on määratud soolestiku mikroorganismide poolt? Mikroobikooslus ehk mikrobioom mõjutab meie enesetunnet, füüsilist ja vaimset tervist nii märkimisväärselt, et seda kutsutakse lausa „teiseks ajuks“. Just sellest ja mitmetest muudest põnevatest avastustest saad kuulda koolitusel, mis kajastab hetke ühte kuumimat uurimisvaldkonda toitumis- ja terviseteaduse maastikul.
Koolituspäeval käsitletavad teemad:
- Bakterid meie pinnal ja sees – mikrobioom.
- Mikrobioomi seos meie tervisega.
- „Kangelased“ ja „antikangelased“ meie soolestikus ehk erinevate bakterite roll.
- Mis meiega toimub, kui mikrobioom on tasakaalust väljas?
- Millises ulatuses ja kui kiiresti saame toitumisega oma mikrobioomi mõjutada?
- Millised toidud toetavad kõhule kasulikke baktereid ning nende levikut?
- Kuidas „väikeste allüürnikega“ hästi läbi saada?
Koolituse tulemusel on sul teadmised ja oskused oma mikrobioomi toetamiseks, et püsida füüsiliselt ja vaimselt hea tervise juures.
Koolitustel osalejate tagasiside
Koolitaja
Rain Kuldjärv on töötanud üle kümne aasta TFTAK-is, kus viinud läbi erinevaid mikrobioomi uuringuid kaasavaid projekte. Mikrobioomi olulisust meie elukvaliteedile mõistetakse aina paremini ning ootuspäraselt on selle üks olulisemaid mõjutajaid toit. Just erinevate funktsionaalsete toitude ja jookide tarbimise tervisemõju uuringud on hetkel Raini uurimistööde fookuses. Koolitusel saab teada, kui oluline mikrobioom meie jaoks on ning kuidas tänapäeva teadus uurib, milline on toidu mõju meie mikrobioomile ja seeläbi kogu meie tervisele.
Võta meiega ühendust
Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.