+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Koolitused ettevõtetele

Treeninguid toetav toitumine

„Kuidas süüa, kui ma teen trenni?“

„Kui palju aega jätta toidukorra ja treeningu vahele?“

„Millal süüa, kui trenn on vara hommikul või hilja õhtul?“

„Kuidas toitumise abil saavutada paremaid tulemusi?“

…on vaid mõned küsimused, mida spordiharrastajatelt ikka ja jälle kuuleme, kui käime ettevõtete kollektiivides toitumisest rääkimas. Tõepoolest, sporditoitumine on valdkond, mis väärib omaette käsitlust, sest toiduvalikutel ja söömise ajastamisel on treeningute toetamisel märkimisväärne roll. Samas levib selle kohta ka palju eksiarvamusi ja müüte. Antud koolitus aitab selgust tuua nii neile, kes soovivad regulaarse trenniga algust teha kui spordihuntidele, kelle ambitsioon on oma sportlikku sooritust toitumise abil lihvida.

Koolitus annab sulle teadmised ja oskused, kuidas toitumise abil toetada oma sportlikke eesmärke ning taastumist, et ka argipäev oleks tulemuslik.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:

 • Mil moel erineb sporditoitumine tavatoitumisest?
 • Milline on toitumise roll füüsilisel koormusel?
 • Kui palju me energiat vajame, kust organism seda võtab ja mis juhtub, kui tekib energiapuudus?
 • „Süsivesikud on kurjast“ ja „tähtis on laadida end valkudega“ ehk räägime tõenduspõhiselt makrotoitainete vajadusest ja murrame levinud müüte
 • Päevamenüü planeerimise põhimõtted ja toidukordade ajastamine.
 • Treeningu ja tööpäeva ühildamine.

KOOLITAJAD

Siret Saarsalu  omab nii toitumisterapeudi kui täiskasvanute koolitaja kutsetunnistust ja on aidanud sportlaste toitumises ning harjumustes positiivseid muutusi luua alates 2012. aastast. Lisaks teadmistele toitumise vallas omab ta ka sõudespordi kogemust. Siret on edukalt võistelnud nii Eestis kui välismaal ning sport on jätkuvalt tema aktiivse eluviisi üheks osaks. Sõudmine ja huvi spordi vastu oli ka üheks tõukeks, mis viis teda Saksamaale Hohenheim’i ülikooli toitumismeditsiini õppima. Vahetusaastal Šveitsis, ülikoolis ETH Zürich, sai ta spetsialiseeruda sportlaste toitumisele. Omandatud teadmised sporditoitumise vallas on ta aastate jooksul ka enda heaks tööle pannud ning saadud kogemused rikastavad käesolevat koolitust praktiliste näidete näol. 

Teele Tiidt on toitumisspetsialist, kes on õppinud eripedagoogikat Tartu Ülikoolis ning globaalset toitumist ja tervist Kopenhaageni Ülikooli Kolledžis. Hetkel suurendab ta oma kompetentsi Rahvusvahelise Olümpiakomitee sporditoitumise programmis. Toitumise olulisust hakkas Teele teadvustama noorsportlasena, mil märkas lisaks treeningutele, taastumisele ja psühholoogilisele ettevalmistusele ka tarbitava toidu rolli sportlikus soorituses. Lisaks isiklikule kogemusele on ta sportlase toitumise teemal läbinud mitmeid täienduskoolitusi Eestis ja välismaal.

MIDA RÄÄGIVAD OSALEJAD?

Grethe-Helena Rüga
Helmes, kontori assistent

Täname teid väga informatiivse, kaasahaarava ning professionaalselt läbi viidud koolituse eest. Helmesele on alati olnud väga oluline meie inimeste well-being ning üks suur osa sellest on tasakaalus ja tervislik toitumine. Saime webinarilt kaasa mitmeid elulisi näiteid, asjalikke nippe ning vahvaid retsepte, mida kodus valmistada. Teeksime koostööd ka edaspidi.

Mari Arak
Eesti naiste võrkpallikoondis, koondise arst

Suur tänu professionaalse ja informatiivse koolituse eest. Teadlik toitumine on osa sportlase elust ning tänu Teelele said meie koondislased kasulikke nippe, kuidas oma söömisharjumusi korrigeerida. Kindlasti soovime omavahelist koostööd jätkata.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST:

Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.

  Nimi (nõutav)

  E-mail (nõutav)

  Telefoninumber (nõutav)

  Millise koolituse vastu tunnete huvi?

  Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega