+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Koolitused ettevõtetele

Teadlikud valikud toidupoes ja restoranis

Ideaalmaailmas valmistame kõik toidud nullist ja teame täpselt, millist toorainet kasutame ning kuidas seda töötleme. Oleme ju kuulnud, et ’poe valmistoit on kurjast’ ja ’restoranis maitseb toit nii hästi, sest see sisaldab ohtralt võid’! Ometigi tahame ju süüa ka väljas, samuti haarame kiiretel päevadel valmistoidu või poolfabrikaadid poeriiulilt. Õnneks pole kõik nii must-valge ja õigete teadmiste abil saavad teadlikud valikud tehtud nii toidupoes kui restoranis. Just neile teadmistele antud koolitus keskendub. Muu hulgas saame teada, mis peidab end keerukate nimetuste taga tooteetiketil, heidame pilgu valmistoidu tööstusesse ning kuuleme, milliste nippidega tõsta mugavustoodete toiteväärtust.

Sul on teadmised ja oskused paindlikuks lähenemiseks toiduvalikute tegemisel erinevates söömissituatsioonides ja ka kiires argipäevas, et valida enda heaks parim.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:

 • ’Terviktoit vs valmistoit’ – miks on oluline, et menüüs on põhirõhk terviktoidul?
 • ”Kas valmistoit saab üldse olla tervislik?” Ehk mida jälgida valmistoitude ja nn poolfabrikaatide valikul. Räägime valmistoitude koostisest, toiteväärtusest ja mõjust tervisele.
 • Toidukorraasendajad – mis need on ja millist mõju nende tarbimine meile avaldab?
 • Teadlikult toidupoes – kuidas teha kiireid, mugavaid, soodsaid ja tervislikke valikuid?
 • Teadlikult lõunarestoranis – mida jälgida toidu valikul? Kuidas saada aimu toidu koostisest ja valmistamise viisist?
 • Jagame mõtteid ja inspiratsiooni, kuidas ka lühikesel lõunapausil tervislikult ja maitsvalt süüa ning milliseid toite lõunaks ja vahepaladeks kaasa võtta?
 • Kuidas toitu õigesti pakendada, säilitada ja soojendada?

KOOLITAJA

Ene Viiard on Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse arendusjuht ning oma igapäevatöös aitab nii Eesti kui ka välismaa ettevõtetel tervislikud tooted tarbijani tuua. Omades kogemusi nii toidutööstuses kui suurköögis, on tal hea ülevaade, mis meie lemmiktoitude koostisesse kuulub ning oskab anda nõu, mida tervislike valikute tegemisel arvesse võtta.
Lisaks on Ene läbinud toitumisnõustaja õppe Rahvatervise Akadeemias ning kuulub Eesti Toitumisnõustajate Ühendusse.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST:

Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.

  Nimi (nõutav)

  E-mail (nõutav)

  Telefoninumber (nõutav)

  Millise koolituse vastu tunnete huvi?

  Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega