
Õppekava koostamise alus:
Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.
Sihtgrupp:
Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad.
Koolitusel käsitletavad teemad:
- Neerude anatoomia ja füsioloogia
- Kroonilise neeruhaiguse (KNH) erinevad staadiumid
- KNH ravivõimalused (peritoneaaldialüüs, hemodialüüs, neerusiirdamine)
- Toitumissoovitused KNH erinevates staadiumites
- Proteiinid KNH kliendi menüüs
- Fosforirikkad toiduained KHN kliendi menüüs
- Kaaliumirikkad toiduained KNH kliendi menüüs
- Soola ja vedeliku piiramine KNH puhul
Õpiväljundid:
Koolituse lõpetanud õppija:
- Nimetab neerude tähtsamaid funktsioone organismis, KNH erinevaid staadiumeid ja KNH erinevaid ravivõimalusi (dialüüs, neerusiirdamine).
- Analüüsib toitumissoovitusi lähtuvalt kroonilise neeruhaiguse staadiumist.
- Selgitab KNH-ga kliendile haiguspõhiselt toitumissoovituste järgimise olulisust ning soola, loomse valgu, fosfori ja kaaliumi piiramise vajadust;
- Juhendab klienti piirangute sobitamisel menüüsse.
Õppekavaga saad tutvuda SIIN.
Koolituse maht:
Koolituse kogumaht on 26 akadeemilist tundi. Sellest auditoorne töö 6 akadeemilist tundi ja iseseisev töö 20 akadeemilist tundi.
Koolitaja:
Varje Mantsik on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis lõpetanud bakalaureuse õppe õenduse erialal ning töötab Lääne Tallinna Keskhaigla nefroloogiakeskuses, peamiselt dialüüsravi vajavate patsientidega. Alates 2004. a on ta sama keskuse “Neerukooli” patsientide nõustaja ja koolitaja. Koostöös nefroloogidega tegeleb ta kroonilise neeruhaigusega patsientide nõustamisega haiguse ennetamiseks ning käsitlemise ja toitumissoovituste jagamisega. Varje oli 2017. a välja antud EHK ravijuhendi „Kroonilise neeruhaiguse ennetus ja käsitlus“ töörühma liige ja alates 2017. a on ta külalisõppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis andes kliinilise õenduse loenguid.
Osalustasu:
Koolituse osalustasu on 125 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).
Korraldaja poolt on tagatud digitaalsed koolitusmaterjalid.
*Hind sisaldab käibemaksu.
Toimumisaeg ja -koht:
Koolitus toimub 17. novembril 2023 kell 11.45 – 17.30 zoomi vahendusel. Vajadusel on koolitusest võimalik saada salvestus.
Registreeru koolitusele
Registreerumine on avatud 13. novembrini 2023 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.
*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.
Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.
Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.
Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.
Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:
Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.