KoolitajaDr Oivi Uibo
KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg14.01.2022 - 18.03.2022
ToimumiskohtVäike-Paala 1, Tallinn
Hind120€
OstaRegistreeru
Imiku eakohane toitmine

Imikute eakohane toitmine on vanemate jaoks sageli keeruline ning muret tekitav teema, mille kohta levib palju kohati vastukäivat informatsiooni, valearusaamu ja müüte. Millal võib hakata lapsele pakkuma lisatoitu? Millist ja mis kujul lisatoit on imikule sobiv? Kuidas võõrutada last rinnapiimast? Kas laps saab lisatoidust kasvuks ja arenguks kõik vajalikud toitained kätte? Need on vaid mõned küsimused, mis seoses imiku toitmisega võivad tekkida.

Koolitusel räägib lastearst Oivi Uibo ja ITK ämmaemand ja imetamise nõustamise juht Marge Põldma imikute eakohasest toitumisest ning selle vigadest tingitud terviseprobleemidest. Koolituse läbinul on teoreetilised ja praktilised teadmised imiku eakohasest toitmisest, toitmise ja haiguste seostest ja imetamise kestusest.

Õppekava koostamise alus:

Õppekava koostamisel on tutvutud välismaa koolide ning WHO ja UNICEFi imetamisnõustajate kursuse programmidega ning tuginetud Eesti erialaekspertide soovitustele.

 

Sihtgrupp:

Imetamisnõustajad, raseduskriisinõustajad, doulad, pereõed, perearstid, toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ning tervisevaldkonnas tegutsevad või naiste ja beebidega töötavad spetsialistid ning teised huvilised.

 

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Toitumuse hindamise meetodid, kasvukõverad.
 • Lisatoitmine: lapse valmisolek, lisatoidu koostis, kuidas pakkuda lisatoitu (lusikaga, näputoit), vegan-perede laste toitmine.
 • Rinnapiimast võõrutamine ja võõrdumine.
 • Toitmise vead ja sellest tulenevad terviseprobleemid
 • Kõhulahtisus, kõhukinnisus, GERD, väike kaaluiive jm
 • Toitainetepuudused: B12-vitamiin, raud jm

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetanud õppija:

 • annab soovitusi imiku lisatoitmisest.
 • jagab soovitusi erinevate toitumiseelistuste korral ja toidulisandite kasutamise osas;
 • tunneb ära toitmise vead ja neist tulenevad terviseprobleemid;
 • arutleb imetamissuhte kestuse ja seda mõjutavate tegurite üle;
 • tunnetab enda pädevuse piire võõrutamise nõustamisel.

 

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

 

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on 26 akadeemilist tundi, sh auditoorne töö 14 akadeemilist tundi ja 12 akadeemilist tundi iseseisvat tööd.

 

Koolitajad:

Dr Oivi Uibo on SA Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku gastroenteroloogia dotsent ja lastearst. Alates 1997. aastast töötab ta Tartu Ülikooli lastekliinikus dotsendina laste gastroenteroloogia erialal ja lastearstina (arst-õppejõuna) Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus. Lisaks Tartu Ülikooli arstiteaduse üliõpilaste õpetamisele ja residentide juhendamisele lastehaiguste ja laste gastroenteroloogia erialal on Oivi Uibo olnud aastaid laste gastroenteroloogia-teemaliste täienduskursuste kuraator ja lektor. Oivi Uibo on Eesti „Aasta Õppejõud 2018“ finalist (Eesti kümne parima õppejõu hulgas).

 

Dr Reet Raukas on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna pediaatria erialal cum laude, töötanud Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus lastearstina ning on hetkel Tallinna Lastehaigla pediaatriakliiniku juhataja. Lisaks on Dr Raukas lõpetanud imetamise nõustamise kursused treenerina ning on ülemaailmse arstide organisatsiooni Academy of Breastfeeding Medicine liige. Reet Raukas on kirjutanud mitmeid raamatuid ja artikleid laste tervise ja toitumise teemadel nii lapsevanematele kui meditsiinitöötajatele, sh kaasautorina patsiendijuhise “Imiku toit ja toitumine”.

 

Marge Põldma on Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) Imetamise nõustamise juht. Ta on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ämmaemanduse eriala ning on iseõppinud imetamise nõustaja. Oma pädevust erialal on tõetanud rahvusvahelisel imetamise nõustajate eksamil ning on nüüdseks olnud üle 5 aasta IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant). Lisaks individuaalsele nõustamisele on läbi viinud ka perekooli loenguid lapseootel peredele, koolitanud kolleege nii ITK naistekliinikust kui muudest tervishoiuasutustest ja osalenud Erasmus+ programmi käigus rahvusvahelise rinnaga toitmise nõustajate kursuse loomisel ja läbiviimisel.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 120* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud tervislikud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tõendi 26 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

 

Toimumiskoht ja -aeg:

Koolitus toimub kolmel päeval:

14. jaanuaril kell 10.00 – 17.30,

26. veebruaril kell 14.15-17.30 ja

18.märtsil kell 11.45-13.15.

Toimumiskoht: TALLINN, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis. Pakume ka zoomi ülekannet.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 10. jaanuarini 2021 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

 

Tsükkel 1
Final Quiz