KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg03.02.2022 - 09.04.2022
Hind324€
OstaRegistreeru
Imetava naise vaimne ja füüsiline tervis

Lapse sünd ja imetamine on enamasti seotud rõõmu ja rahulolutundega, seda eriti siis, kui imetava naise ja lapse füüsiline ja vaimne tervis on korras. Harvad ei ole kahjuks juhud, kui imetavat naist vaevavad kroonilised haigused või kimbutavad sünnitusjärgsed meeleoluhäired nagu stress, depressioon või ärevus. Lisaks sellele, et terviseprobleemid võivad mõjutada ema käitumist, ei ole välistatud ka pikaajalised ja negatiivsed mõjutused lapse kognitiivsele, emotsionaalsele ja käitumuslikule arengule. Seetõttu vajavad terviseprobleemidega naised veidi teistsugust lähenemist, et nii ema kui ka lapse tervis oleksid võimalikult toetatud.

Koolitusel saad teada, kuidas hinnata ema tervislikku seisundit ning kuidas ja milliseid soovitusi anda emale toitumiseks, liikumiseks ning imetamiseks, et nii imetava naise kui ka lapse tervis oleks toetatud.

Õppekava koostamise alus:

Õppekava koostamisel on tutvutud välismaa koolide ning WHO ja UNICEFi imetamisnõustajate kursuse programmidega ning tuginetud Eesti erialaekspertide soovitustele.

Sihtgrupp:

Imetamisnõustajad, raseduskriisinõustajad, doulad ehk pere- ja sünnitoetajad, pereõed, perearstid, toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ning tervisevaldkonnas tegutsevad või naiste ja beebidega töötavad spetsialistid.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Eesti toitumis- ja liikumissoovitused imetavale emale
 • Ema toitumise mõju rinnapiimale, ema enda toitumine oma tervise toetamiseks.
 • Imetamine ema haiguse korral (ägedad ja kroonilised haigused).
 • Imetamine ravimite, toidulisandite, ravimtaimede tarvitamise ajal.
 • Tervishoiu kogemused, soovitused. Imetamine ja fertiilsus.
 • Vaimse tervise ja heaoluga seotud  mõisted, probleemid, statistika jne.
 • Rasedusaegsed- ja sünnitusjärgsed meeleoluhäired (perinataaalne stress, depressioon, post partum blue, psühhoos, ärevushäired jne), nende enamlevinumad põhjused, märkamine ning sekkumine).
 • Psühhoterapeutilise suhtlemise baasoskused (lubatud ja mittelubatud sekkumine, empaatiline toetamine, jõustamine, psühhoterapeutilise suhtlemisvigade vältimine jne).
 • Võrgustikutöö vaimse tervise ja heaolu toetamisel.

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetanud õppija:

 • hindab ema tervislikku seisundit;
 • annab imetamise alast nõu ema haiguste korral ja enamlevinud käsimüügi ravimite, toidulisandite ja ravimtaimede kasutamise korral;
 • nimetab vaimse tervise ja heaoluga seotud peamisi mõisteid;
 • kirjeldab rasedus- ja sünnitusjärgseid meeleoluhäireid (perinataalne stress, depressioon, ärevushäired jne);
 • kasutab psühhoterapeutilise suhtlemise baasoskuseid;
 • teeb võrgustikukoostööd vaimse tervise ja heaolu toetamisel;
 • teeb toitumise analüüsi ning annab imetavale emale toitumis- ja liikumissoovitusi;
 • nõustab imetavat ema (fertiilsus, uuest rasedusest hoidumine).

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on 65 akadeemilist tundi, sh 26 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 39 akadeemilist tundi iseseisvat tööd.

Koolitajad:

 Reet Raukas, Marika Merits, Helle Nurmsalu, Tuuli Taimur.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 324* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Osaleja saab tunnistuse 65 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub viiel päeval:
N 3.02 kell 11.45-17.30;

R 4.02 kell 14.15-17.30;

L 19.03 kell 14.15-17.30;

R 8.04 kell 10.00-17.30;

L 9.04 kell 14.15-17.30.

Kontaktkoolitus toimub TALLINNAS, Väike-Paala 1,  Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis. Koolitusega on võimalik liituda ka zoomi vahendusel.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

 

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 1.veebruarini 2022 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

 

Registreeru koolitusele

 

 

Rahvatervise Akadeemia OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Rahvatervise Akadeemia OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Tsükkel 1
Final Quiz