KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg19.05.2022
Hind42€
OstaRegistreeru
Alatoitumus
Koolituse „Alatoitumus ja toitumisteraapia roll“ eesmärk on anda toitumisnõustajatele, –terapeutidele ja tervishoiutöötajatele teadmised alatoitumuse erinevatest tüüpidest, nende tunnustest ning alatoitumuse väljakujunemise põhjustest. Lisaks täiskasvanutele käsitletakse eraldi ka laste alatoitumuse ehk kasvupeetuse põhjuseid, mis võivad olla nii orgaanilised kui mitte-orgaanilised. Seejärel keskendutakse tõenduspõhistele suukaudsetele toitumis- ja toidusoovitustele ning sobivatele sekkumismeetoditele alatoitumuse korral. Ühtlasi tuuakse välja erinevad toitmisravi meetodid. Räägitakse ka alatoitumuslikust seisundist erinevates keskkondades, näiteks nagu haiglas või kogukonnas. Saadava praktilise teabe tulemusel oskavad koolitusel osalejad tuvastada alatoitumust ning anda sobivaid toitumissoovitusi alatoitumuses ja alatoitumuse riskiga inimestele.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.1, B.2.2, B.2.3. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.1, B.2.2, B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad. Koolitusel osalemiseks peab õpilane olema eelnevalt läbinud toitumisnõustaja või tervishoiutöötaja väljaõppe.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • alatoitumuse erinevad tüübid, nt alatoitumus ilma põletikuta ning põletikuga kulgevate haiguste puhul;
 • kahheksia;
 • sarkopeenia;
 • laste alatoitumus ehk kasvupeetus ning selle orgaanilised ja mitte-orgaanilised põhjused;
 • ülevaade alatoitumuse patofüsioloogiast;
 • alatoitumuse tuvastamine;
 • alatoitumus haiglates ja kogukonnas;
 • suukaudsed toitumis- ja toidusoovitused alatoitumuse korral;
 • toitmisravi meetodid.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

 • teab alatoitumuse erinevaid tüüpe ning nende väljakujunemise põhjuseid;
 • tuvastab alatoitumuse, sh laste alatoitumuse ehk kasvupeetuse;
 • saab ülevaate alatoitumuse patofüsioloogiast;
 • annab alatoitumuse korral sobivaid suukaudseid toitumis- ja toidusoovitusi;
 • saab ülevaate alatoitumuse praktilisest käsitlusest.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

3 akadeemilist kontakttundi.

Koolitajad:

Maarja Lember (BSc) on laiapõhjalise kogemusega kliiniline toitumisterapeut, kes töötab Tallinna Lastehaiglas, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Kaalukirurgia Keskuses. Erialase hariduse (Nutrition & Dietetics, BSc) omandas Surrey Ülikoolist. Maarja omab riiklikku kliinilise toitumisterapeudi kutsetunnistust, on Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi tegevliige, toitumisnõustajate ja toitumisterapeutide kutsestandardi hindamiskomisjoni liige ja lektor Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis.

 

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 42 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele kehtib soodushind -5%).

Osaleja saab digitaalse tõendi 3 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 19. mail kell 11.45-14.15 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis (või vajadusel Zoom keskkonnas).

Veebis osalejatele saadetakse koolituse materjalid enne koolituse algust e-mailile.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

Registreerumine on avatud 16. maini 2022 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 223442.

Registreeru koolitusele

 

Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Tsükkel 1
Final Quiz