+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Ettevõtetele

Sisekoolitused tervise- ja suvepäevadele või muudele üritustele
Toitumiskoolitused ettevõtetele

Project Info

Project Description

Meie kaasahaaravad ja praktilised toitumisalased koolitused on hea lahendus nendele ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes oma töötajate produktiivsust või motivatsiooni tõsta tahavad. Ühistegevus töötubade näol arendab meeskonnatööd ning aitab ka uusi liikmeid kollektiivi sulandada.

Miks peaks tööandja hoolima sellest, kuidas tema alluvad toituvad?

Tervisega kimpus olevad või väsimusega võitlevad töötajad ei suuda maksimaalselt keskenduda ning võtavad ka rohkem haiguspäevi, mistõttu kannatab selle all nii produktiivsus kui ettevõtte käekäik. Samas, WHO andmetel on tervislikke toiduvalikuid tegevad töötajad kuni 20% produktiivsemad kui toitumist mittejälgivad kolleegid. Samuti võib toitumise planeerimine olla väljakutseks vahetustega töötajatele või öösel tööl käijatele. Kui töötaja füüsiline heaolu on tagatud ja ta tunneb end hästi, siis on ta ka tööl kiirem, edukam, pühendunum ja sõbralikum.

KEDA KOOLITAME?

Oleme teinud koolitusi nii suurtele kui väikestele ettevõtetele ja organisatsioonidele:

 • A. Le Coq
 • Playtech Estonia OÜ
 • Eesti Finantsteenuste Agentuur
 • Eesti Suusaliit
 • Eesti Vähiliit
 • Tartu Ärinõuandla
 • Tartu Hansa Rotary Klubi
 • Maksu- ja Tolliamet
 • TÜ Kliinikum

… ja paljud teised. Lisaks oleme pidanud loenguid ka kõrgkoolides (TLU, TÜ) ja konverentsidel (Kliinik 2016 jt).

Klientide tagasiside

KOOLITUSTE TEEMAD:

Koolituse konkreetne sisu, kestus ja formaat selgub teie vajadustega tutvudes. Siinkohal toome mõned näited teemadest, mida saate oma organisatsioonile sisekoolitusena tellida:

1. Loeng “KIIRED LÕUNAD, MIS HOIAVAD MÕTTE ERKSA”

Loengus käsitletavad teemad:

 • Milline toiduvalik aitab paremini keskenduda
 • Kuidas parandada mälu ja ajutööd
 • Lõunasöökidest, mis ei tee uniseks
 • Energiat andvatest vahepaladest

2. Töötuba “SALATID KIIRESSE TÖÖPÄEVA”

Selles töötoas õpitakse tegema kiiresti valmivaid kuid toitainetest pakatavaid salateid, mis annavad energiat, tõstavad töövõimet ning samal ajal aitavad ka kaalu langetada või tervist parandada. Kõik valmivad toidud sobivad hästi ka tööle kaasa võtmiseks.

3. Töötuba “SMUUTI- VÄRVIKIREV JA KIIRE VAHEPALA”

Smuutid on tervislik ja kiire võimalus parandada produktiivsust, kuna annab ajutegevuseks vajalikku energiat ning on kergesti seeditav. Lisaks võimaldab toidulauda rikastada antioksüdantide ja vitamiinidega, suurendades puu- ja köögiviljade tarbimist. Smuuti ei pea koosnema vaid puuviljadest, vaid kasutada saab ka köögivilju, seemneid ja kõike muud kasulikku. Siinkohal on fantaasia piiritu. Smuutid on kiiresti valmistatavad, igaühele jõukohased ning mis kõige olulisem- ülimaitsvad.

4. Töötuba “TERVISLIKUD MAGUSTOIDUD JA TOORŠOKOLAAD”

Šokolaad lööb iga osaleja silmad särama ning garanteerib hea tuju kogu päevaks. Võimalik tutvuda tooršokolaadi ja trühvlite võludega, valmistada koos maitsvaid raffaello stiilis komme või hoopis dekoratiivseid magustoidu kausikesi. Meie töötoas valmivad maiused on kordades tervislikumad, kui poes leiduvad kommikotid. Hea võimalus rõõmustada oma töötajaid valentinipäeval või jõulupeo ajal.

5. Koolitus sportlikule ettevõttele “HARRASTUSSPORTLASE TOITUMINE”

Harrastussportlase toitumise teemal korraldame nii lühiloenguid kui ka põhjalikke, ühe- kuni kahepäevaseid täiendkoolitusi. Antud koolitus sobib väga hästi ettevõtte aktiivsetele ja spordihuvilistele töötajatele, treeneritele enesetäienduseks või lastevanematele põhjalike teadmiste omandamiseks. Kuna tegeleme igapäevaselt sportlaste toitumisnõustamisega, siis on koolitus illustreeritud rohkete praktiliste näidete ja kogemustega reaalsest elust.

Koolitusel käsitletavate teemade valik:

 • Sportlase energia- ja toitainetevajadused
 • Toitumise põhimõtted treeningul ja võistlustel
 • Vedelikutasakaal- kui palju juua ja mida valida?
 • Toidulisandid, vitamiinid ja mineraalid spordis
 • Rasvaprotsendi alandamine ja lihasmassi suurendamine

Loengu pikkus kujuneb vastavalt teie vajadustele ning osalejate arvule piirangut ei ole. Töötoa pikkuseks on enamasti 1-2 tundi ning optimaalne osalejate arv on kuni 20 inimest. Ürituse võime läbi viia nii oma ruumides kui ka teile sobivas kohas. Töötubade jaoks saame enamus vajalikke tarvikuid ise kaasa võtta, kuid hea oleks kööginurga olemasolu. Võite teha ka omapoolse ettepaneku mõnele muule teemale, mida nimekirjast ei leidnud. Samuti saab loengu ja praktilise osa ning erinevaid teemasid omavahel kombineerida.

6. Loeng “HARJUMUSTE MUUTMINE JA MOTIVATSIOONI HOIDMINE”

Võib tunduda, et suur osa meie igapäevastest valikutest näivad hästi kaalutletud otsustena, kuid kas ikka on? See, mida me hommikul ärgates kõige esimesena teeme, milliseid tänavaid kasutame tööle sõitmiseks, kas sööme lõunasöögiks suppi või praadi või hoopis kuidas veedame vaba aega, on suurel määral harjumustest määratud. Õppides tundma harjumuste neuroloogilisi toimemehhanisme, harjumuse tsükli olemust ja selle erinevaid etappe, on võimalik harjumusi muuta!

Loengus harutame lahti harjumuse kujunemise protsessi ning õpime kaardistama just neid harjumusi, mis on takerdunud  meie käitumismustritesse ning millest soovime vabaneda. Toome välja praktilised ja teostatavad võtted, mida on muutuste elluviimiseks võimalik rakendada kohe.

Antud teemakäsitlus on huvitav ja kasulik mistahes meeskonnale, kollektiivile või grupile. Oskus harjumusi kaardistada, teadlik lähenemine nende muutmisele ja kavalus nende alistamiseks, loovad suurepärased eeldused olla tööpostil või isiklikus elus veelgi efektiivsem ja edukam.

 

MEIE KOOLITUSED AITAVAD LIHTSAL MOEL TÖÖTAJATE MOTIVATSIOONI, RAHULOLU JA PRODUKTIIVSUST TÕSTA!

 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST:

Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.

  Nimi (nõutav)

  E-mail (nõutav)

  Telefoninumber (nõutav)

  Millise koolituse vastu tunnete huvi?

  Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega