Reelika Õigemeel, BSc
Toitumisnõustaja, koolitaja

Tutvustus

Olen toitumisnõustaja ja -koolitaja asutuses Toitu Targalt. Spetsialiseerunud eelkõige lasteasutuste toitumisnõustamisele, neile tava- ja erimenüüde väljatöötamisele ning lasteasutustega seotud personalile tasakaalustatud ja täisväärtuslike menüüde koostamise täiendkoolituste korraldamisele.

Juhendan lisaks rõõmuga erinevatele sihtrühmadele tervisegruppe ja toiduvalmistamise töötubasid, mis on suunatud kehakaalu normaliseerimisele ja tervist toetavate eluviiside propageerimisele. Individuaalset toitumisnõustamist viin läbi Põltsamaal.

Bakalaureuse kraadi omandasin 2004. aastal Eesti Maaülikoolis keskkonnakaitse alal. Õige toitumise vastu tekkis tõsisem huvi peale ülikooli lõpetamist. Lugesin erinevat toitumisalast kirjandust ja uurisin läbiviidud uuringuid. Kuid toitumisalase informatsiooni mahukas ning sageli vastukäiv materjal ja sellest tekkinud ebakindlus, mida uskuda ja mida mitte, andis tõuke nimetatud eriala lisaks õppida. 2012. aastal lõpetasin toitumisnõustamise eriala Annely Sootsi Tervisekoolis. Täiendan end toitumise valdkonnas edasi, kuna see on eriala, mis muutub ajas uute avastuste ja uurimuste tekkimisel.

Pean tähtsaimaks meeles hoida põhimõtet, et naturaalne ja tasakaalustatud toidulaud hoiab harmoonilise ja tervena nii inimese kui ka meid ümbritseva looduskeskkonna.

Ilmunud artiklid:

Õigemeel, R. Toitlustamisest lasteasutustes. Toitumisteraapia 2013, 7, 22-24.

Raamatud:

Õigemeel, R. Laste toitumine ja Tervis. Toitumissoovitused Eesti Toitumisterapeutidelt ja –nõustajatelt. Lapse toitumine lasteasutuses. 2016, 107-118.
Õigemeel, R. Maitsvalt ja Tervislikult! Käsiraamat toitlustajatele. 2013.