Aave Hannus, PhD
Spordipsühholoog, lektor

Tutvustus

Aave Hannus lõpetas Tartu Ülikoolis psühholoogia eriala 1999. aastal ja tegutseb alates sellest ajast teadlase ja praktikuna. Peale magistriõpingute lõpetamist 2001. aastal asus ta tööle Tartu Ülikoolis ning on praegu sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis spordipsühholoogia lektor.

Teadustöös spetsialiseerus Aave tunnetuspsühholoogiale. Ta läbis doktoriõpingud Hollandis ning kaitses 2017. aastal Groningeni Ülikoolis doktorikraadi nägemistähelepanu alal. Alates 2001. aastast töötab Aave ka spordipsühholoogilise nõustajana, tal on spordipsühholoogia kutse ning praktiline kogemus koostööst ligi 50 spordiala sportlastega. Teadustöös on ta viimastel aastatel fookusesse võtnud laste kehalise aktiivsuse ja seda mõjutavate tegurite uurimise.

Aave on üks "Spordipsühholoogia õpiku" autoreid ning ta osales „Toitumise ja liikumise rohelise raamatu“ väljatöötamisel. Ta on avaldanud mitmeid teadusartikleid tunnetuspsühholoogia, motivatsiooni ja söömishäirete teemadel.

Aave on Eesti Psühholoogide Liidu, Euroopa Spordipsühholoogia Föderatsiooni ja Eesti Kognitiivse Käitumisteraapia Assotsiatsiooni liige.