KategooriaTäienduskoolitus
Toimumisaeg12.01.2019 - 13.04.2019
Hind240€
OstaRegistreeru

Facebook

Anatoomia ja füsioloogia kursusel omandad teadmised inimese organismist, mida kõik inimese tervisega kokku puutuvad spetsialistid peaks valdama. Koolitusprogrammi käigus õpid tundma inimese organismi, ehitust ja selle funktsioneerimist.

Koolituse eesmärk:

kujundada arusaam organite ja organsüsteemide koostööst ning põimida mõistetavaks tervikuks ikka ja jälle korduvad teemad: kaela- ja seljavalu, peavalu, migreen, rühiprobleemid, günekoloogilised/androloogilised probleemid, liigesevalud, sporditraumad jne. Nimetatud teemasid vaadeldakse ka toitumisspetsialisti vaatevinklist, mis aitab keha terviklikku toimimist veelgi paremini mõista.

Sihtgrupp:

 • tervishoiutöötajad
 • toitumisnõustajad ja –terapeudid
 • treenerid
 • massöörid
 • teised tervisevaldkonnas tegutsejad

Kursus sobib sulle, kui tegeled igapäevaselt inimeste nõustamisega nende terviseprobleemide osas ja vajad täiendavaid teadmisi oma töö tegemiseks, terviklahenduste pakkumiseks, treeningplaanide koostamiseks või kutseeksami läbimiseks.

Koolitusel käsitletavad teemad:

1 PÄEV

Lülisammas tervikuna. Skeletisüsteem. Luu organina. Üldsündesmoloogia. Lülisambalülid. Lülisambaühendid. Rindkere, selle ühendid. Õlavööde- luud, ühendid. Ülajäse. Vaagnavööde, selle ühendid. Alajäse. Jalavõlvid. Kolju tervikuna.

2 PÄEV

Siseelundid: jaotus, üldehitus.

Seedeaparaat. Peasoole organid. Neelamine. Ees-, kesk- ja tagasoole organid. Seedeprotsess. Suuõõs (kõvasuulagi, pehmesuulagi, lihased, suupõhi, suupõhja limaskest, kurgukitsus, kurgukaared, hambad, keel, keelenäsade põhitüübid, keele lihased, süljenäärmed, sülg, sülje ülesanded). Neel (neelu osad, neelu limaskest, neelu lihaskest, neelurõngas, 6 lümfifolliikulite kogumikku). Söögitoru (söögitoru kitsused, söögitoru seina ehitus, neelamise 3 faasi). Magu (mao asend ja kuju, mao osad, mao seina ehitus, mao näärmed, maonõre, mao lihaskest, mao väliskest). Peensool (peensoole osad- kaksteistsõrmiksool, tühisool, niudesool, peensoole seina ehitus, peensoole limaskest, peensoole lihaskest, peensoole väliskest).

Kõhunääre (kõhunäärme osad ja rakud). Maks (maksa ülesanded, maksa välisehitus ja siseehitus, maksasagariku ehitus, maksa veresooned, maksatriaad, sapp, sapipõis). Jämesool (jämesoole ülesanded, osad ja alaosad, jämesoole seina ehitus, jämesoole väliskest, pärasoole eripärad).

Hingamiselundite süsteem. Hingamisaparaat. Ülemised hingamisteed. Kõri. Kopsud. Rinnaõõs. Hingamisprotsess. Hingamismehaanika.

3 PÄEV

Üldmüoloogia. Selja lihased. Pea lihased. Kaela lihased. Rinna lihased. Kõhu lihased. Ülajäseme lihased: õlavöötme, õlavarre, küünarvarre ja käe lihased. Kõõlustuped. Alajäseme lihased: reie, sääre ja jala lihased. Vaagnavööde.

Kuse-suguelunditesüsteem. Erituselundid: eritusprotsess. Mehe suguelundid. Naise suguelundid.

4 PÄEV

Kardiovaskulaarsüsteem. Süda. Vereringed. Veresooned. Lümfisüsteem. Vereloomeorganid. Närvisüsteem. Seljaajunärvid. Kraniaalnärvid. Juhteteed. Vegetatiivne närvisüsteem. Inimene kui tervik.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinud õpilane:

 • Tunneb inimkeha ehituse ja talitluse alustalasid;
 • Mõistab liikumisaparaadi ehituse eripärast tulenevaid liikumisvõimalusi;
 • Tunneb elundite ja elundkondade ehitust, paiknemist ja talitlust;
 • Teab inimkeha sisesekretoorsete näärmete, närvisüsteemi ja meeleelundite ehituse ja talitluse põhimõtteid;
 • Mõistab inimorganismi kui terviku toimimist.

Koolitaja:

Koolitajaks on Ege Johanson,Tartu Ülikooli bio-ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut. Ege on tõeliselt karismaatiline lektor ja oma ala professionaal, kes vaatab inimest kui tervikut ja läheb oma töös sügavuti, sümptomitest põhjusteni välja! Oma koolitustel seob Ege ühtseks tervikuks iidsed tarkused, teaduslikud tõsiasjad ja inimlikel kogemustel põhinevad taipamised.

Koolituse maht:

78 ak tundi (32 kontakttundi + 46 tundi iseseisvat tööd).

Iseseisev töö: töö kirjandusega.

Osalustasu:

Neljapäevase koolituse osalustasu on 240* €.

Korraldaja poolt on tagatud kohvipausid. Osaleja saab tunnistuse 78 täiendkoolitustunniga (3 EAP).

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

 

Lõpetamine:

Koolitus lõpeb testiga ning lõpetajatele väljastatakse tunnistus.

Tunnistuse saamise eeldused:

 • Osalemine auditoorsel õppetööl 75%
 • Testi sooritamine positiivsele tulemusele
 • Tasutud õppemaks

Toimumiskoht ja -aeg:

 • I osa 12. jaanuar
 • II osa 16. veebruar
 • III osa 16. märts
 • IV osa 13. aprill

Koolitus toimub iga kord kell 10.00-17.30 TALLINNAS Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli (MI Massaažikooli) koolitusruumis, aadressil Kadaka tee 4.

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud kuni kohtade olemasoluni!

 

Tutvu Töötukassa toetusvõimalustega töötavale inimesele:

Õpi toitumisnõustajaks

 

 

 

 

 

Tsükkel 1
Final Quiz