KategooriaTäiendkoolitus
Toimumisaeg20.02.2018 - 26.03.2018
Hind170€
OstaRegistreeru
Eller seedehäired

Seedeprobleemid ja mikrobioota on teema, mis puudutab meist igaühte ning arvatavasti on ka seedesüsteemi häiretega patsiente olnud igal nõustajal, terapeudil või tervishoiutöötajal. Samas on see kindlasti valdkond, kus on keeruline kiiresti ja suurepäraselt toimivat ning kõigile sobivat lahendust leida. Funktsionaalne lähenemine seedesüsteemi häiretele pakub siinkohal uusi vaatenurki ja võimalusi.

Koolitus on mõeldud toitumisnõustajatele, toitumisterapeutidele ja tervishoiutöötajatele, et mõista paremini seedeprobleemide, imendumishäirete ja mikrobioota omavahelisi seoseid ning mõju kogu keha toimimisele. Saadud teadmised võimaldavad toitumisnõustajatel silmaringi laiendada, toitumisterapeutidel ja tervishoiutöötajatel aga paremini nõustada krooniliste põletikuliste soolehaiguste ja muude enamlevinud seedetrakti häireseisunditega patsiente ning valida sobiva sekkumisvõimaluse.

Sihtgrupp:

toitumisnõustajad ja –terapeudid, perearstid, pereõed, psühholoogid jt tervishoiutöötajad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • seedeprotsesside toimimine normaalsel juhul;
 • seedeprotsessi ja mikroobitasakaalu mõõtmine;

 • seede- ja imendumishäirete ning mikrobioota tasakaalutuse vastastikune mõju teineteisele ja kogu keha toimimisele;

 • soole läbilaskvus ning lühiülevaade kroonilistest põletikulistest soolehaigustest ja nende funktsionaalse ravi võimalustest;

 • enamlevinud seedetrakti häireseisundid ja loomulikud sekkumisvõimalused (mh haavandtõbi, tsöliaakia, SIBO, düsbioos, divertikuloos);

 • lisateadmised, kuidas parandada enda, lähedaste ja oma patsientide heaolu.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

 • mõistab, kuidas seedeprotsessid toimivad ja teab kuidas seedefunktsiooni ning mikroobitasakaalu mõõta;
 • mõistab, kuidas seede- ja imendumishäired ning mikrobioota on omavahelises seoses ja mõjutavad kogu keha toimimist;
 • tunneb kroonilisi põletikulisi soolehaigusi ja enamlevinud seedetrakti häireseisundeid ning oskab valida funktsionaalse ravi või loomuliku sekkumisvõimaluse;
 • oskab parandada enda, lähedaste ja oma patsientide heaolu.

Koolitaja:

Triin Eller on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, üld- ja psühhiaatria internatuuri ning 2010. aastal kaitses doktoriõppes väitekirja. Triin Eller on töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis arst-õppejõuna, Tartu Ülikooli psühhiaatria õppetooli juures teadurina, hiljem dotsendina. Lisaks on ta läbinud pereterapeudi väljaõppe, omandanud teadmisi hüpnoosist ja kognitiivsest teraapiast. 2013. aastast alustas Triin Eller psühhiaatri tööd Soomes ning 2015. aastast osaleb ta Pro Health’is funktsionaalse meditsiini täiendkoolitustel, Soome funktsionaalsete arstide ühenduse seminaridel ja teistel antud valdkonnas teadmisi pakkuvatel koolitustel. Tema soov on ühendada need teadmised tavameditsiinis õpituga ja pakkuda terviklikumat nägemust tervenemisse, näidata abiotsijatele võimalusi oma tervise jaoks ise midagi ära teha.

Koolituse maht:

52 ak tundi, sh 16 kontakttundi.

NB! Õpe sisaldab 36 tundi iseseisvat tööd, mis hõlmab endas iseseisvat tööd materjalidega ja kodutööd teooriateadmiste kinnistamiseks ning praktiliste oskuste omandamiseks.

Koolitusel osalemise tingimus:

 • valmisolek teha iseseisvat tööd ja esitada kodutöö.

Lõpetamine:

koolitus lõpeb kodutööde esitamisega ning lõpetajatele väljastatakse tunnistus.

Tunnistuse saamise eeldused:

 • Osalemine auditoorsel õppetööl 75%
 • Arvestatud kodutöö
 • Tasutud õppemaks

Osalustasu:

koolituse osalustasu on 170* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Võimalik tasuda kahes osas!

Korraldaja poolt on tagatud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tunnistuse 52 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu. Soovi korral võimalik tasuda kahes osas.

Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Toimumiskoht ja -ajad:

koolitus toimub:

 • 20. veebruaril kell 10.00 – 17.30 
 • 26. märtsil kell 10.00 – 17.30

TALLINNAS, RA Koolitused õppeklassis. Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

Registreeru koolitusele

*Registreerumine on avatud 14. veebruarini või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist.

Õppekeskkonna kirjeldus:

õpe toimub Tallinnas, RA Koolitused õppeklassis. Õppeklass on varustatud tänapäevaste koolitusvahendite (pabertahvel, dataprojektor, ekraan) ning vajaliku mööbliga, lisaks on olemas kööginurk kohvipauside tegemiseks. Koolitusel on võimalus kasutada toimivat internetiühendust.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

Tsükkel 1
Final Quiz