Bianka Peetson
Ämmaemand, toitumisnõustaja

Tutvustus

Erialalt olen ämmaemand. Süvendatud toitumisalaseid teadmisi ajendas mind otsima vajadus pakkuda lapseootel emadele põhjalikumat toitumisalast nõu. Arstil või ämmaemandal ei ole süvendatud teadmisi toitumisest ega sageli ka aega, et põhjalikumalt toitumisest rääkida, kuid väga paljusid rasedusega seotud vaevusi saab edukalt toitumist korrigeerides leevendada.

Vaadates inimesi, kes pöörduvad arsti või ämmaemanda poole, jääb vahel mulje, et soovitakse vaid tabletti, mis lahendaks kiiresti probleemi. Mõnes mõttes on see arusaadav, sest elutempo on kiire ja aega endaga tegelemiseks vähe. Samas ei ole olemas imerohtu, mis eluviise ja suhtumist muutmata tagaks püsivalt hea tervise. Ainult ravimeid tarvitades lükkame vaid probleemiga tegelemist edasi. Ka need inimesed, kes peavad ravimeid võtma, saavad toitumisharjumusi muutes oma tervist oluliselt parandada.

Töötan ämmaemandana SA TÜ Kliinikumi Naistekliinikus (alates 2001. aastast) ning OÜ Tartu Seksuaaltervise Kliinikus (alates 2000. aastast), toitumisnõustajana nendes asutustes alates 2012. aastast, nõustades peamiselt rasedaid ja kaaluprobleemidega günekoloogilisi patsiente.